Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 liepos 13d. 12:11

Kultūros paveldo departamentas dėl nepritarimo jų ataskaitai kreipėsi į teismą

Vilniaus apygardos administracinis teismas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vilniaus apygardos administracinis teismas
Kultūros paveldo departamentas (KPD) kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti Paveldo komisijos gegužės 26 dienos sprendimą nepritarti KPD 2016 m. veiklos ataskaitai, teigiama ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Anot KPD, Paveldo komisijos sprendimas pablogino dalykinę departamento reputaciją, sumenkino pasitikėjimą juo visuomenės akyse ir pažeidė šios institucijos teisę būti objektyviai įvertintam bei tinkamai informuotam apie priimtus administracinius sprendimus.

Paveldo komisija, nepritardama ataskaitai, konstatavo, kad joje stokojama pagrindinių, su veikla susijusių problemų pateikimo ir jų sprendimo būdų, prioritetinių krypčių nustatymo, strateginio planavimo gairių ir siūlymų veiklai tobulinti įvardinimo. Anot komisijos, kultūros paveldo inventorizacija, specialiojo teritorijų planavimo dokumentų rengimas užsitęsė, KPD per mažai komunikavo su visuomene aktualizuojant jai svarbius statybos plėtros projektus bei vangiai bendradarbiavimo su Paveldo komisija, kitomis institucijomis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kultūros paveldo komisija nepritarė KPD ataskaitai

Valstybinė kultūros paveldo komisija yra Seimo, Respublikos Prezidento ir Vyriausybės ekspertė bei patarėja kultūros paveldo valstybinės politikos ir jos įgyvendinimo klausimais. Paveldo komisijos įstatyme numatyta vertinti kultūros paveldo apsaugos funkcijas atliekančių atsakingų valstybės institucijų ir įstaigų metines ataskaitas ir savivaldybių institucijų, įstaigų veiklą kultūros paveldo apsaugos požiūriu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min