Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuo rūpinasi kultūros ministras R.Vilkaitis

Remigijus Vilkaitis
Aurelijos Kripaitės nuotr. / Remigijus Vilkaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kultūros ministerija, kuriai vadovauja aktorius Remigijus Vilkaitis, neišsikapsto iš skandalų. Neseniai atleistas kultūros viceministras Liudas Šukys prabilo ir apie galimas finansines machinacijas.

Prieš tapdamas ministru prezidentūros rūmuose R.Vilkaitis kalbėjo negalįs atsisakyti tokio posto, nes niekada sau neatleistų, jei praleistų progą padaryti ką nors gera merdinčiai ir skurstančiai Lietuvos kultūrai, primena dienraštis „Lietuvos rytas“.

Dienraštis kelias savaites ir tiesiogiai, ir netiesiogiai bandė su ministru išsiaiškinti, kodėl šis nurodė pavaldiniams patikslinti pernai vykusių kultūros renginių ir projektų sąmatas. Kai kurios jų pasirodė smarkiai išpūstos, ypač turint galvoje sunkmetį.

Galiausiai R.Vilkaitis prieš porą dienų pareiškė nieko neaiškinsiąs.

Tuomet žurnalistai pabandė pasikalbėti su sausį atleistu kultūros viceministru L.Šukiu. Jis teigia praradęs postą, kai nepakluso R.Vilkaičio nurodymui koreguoti jau vykusių renginių sąmatas, nors kultūros ministras aiškino, jog pavaldinys prarado politinį pasitikėjimą.

Pasak L.Šukio, 2009-ųjų renginių ir projektų rengėjai sąmatas pateikė tikslinti tik šiemet, nes  tik dabar atsibudo ir suprato, jog nepanaudotus pinigus gali tekti grąžinti į valstybės biudžetą arba realiai pagrįsti, kam jie panaudoti.

Paklaustas, kodėl ministras taip pasielgė (nurodė koreguoti sąmatas), L.Šukys atviravo: „Man ministras yra sakęs, esą toks jo valios sprendimas, nepaisant to, kad gali tikrinti Valstybinė mokesčių inspekcija arba Valstybės kontrolė. Negalėdavau tikslinti sąmatų, užsimerkdamas prieš daugybę finansinių klaidų. Laikiausi nuostatos, kad jeigu buvo išleista tūkstantis litų vietoj planuotų trijų, likusius būtina grąžinti į biudžetą. Tačiau tokia mano pozicija nepatiko R.Vilkaičiui.“

Kartą R.Vilkaitis mane išsikvietė ir liepė susisiekti su Molėtų observatorijos vadovu Gunaru Kakaru, kad su juo aptartume pirmapradės pajautos ar kosmoso centro kūrimą.
Viceministras taip pat prisiminė kitų sunkiai paaiškinamų ministro R.Vilkaičio nurodymų.
 

„Kartą R.Vilkaitis mane išsikvietė ir liepė susisiekti su Molėtų observatorijos vadovu Gunaru Kakaru, kad su juo aptartume pirmapradės pajautos ar kosmoso centro kūrimą. Kurį laiką bandžiau susivokti, kaip įgyvendinti tokį ministro nurodymą. Jis man dar buvo davęs kažkokių knygelių apie ateivius pasiskaityti. Tuomet ėmiau aiškintis, kas finansuotų to kosmoso centro steigimą ir kas jame vyktų. Tačiau po kiek laiko ministras šią idėją pamiršo.“

O kuo realiai ir rimtai rūpinasi šalies kultūros strategas? L.Šukys atsakė, kad ministras rūpinasi, kaip jis pats sako, „mikromenedžmentu“.

„Kitaip sakant, bendrauja su ministerijos darbuotojais, skirstydamas jiems darbus. Kartais jam šauna į galvą imtis kokių nors žiaurių akcijų. Kurį laiką R.Vilkaitis tikrino, ar laiku darbuotojai ateina į darbą ir kas, pavyzdžiui, pasirodo ministerijoje ne 8 valandą ryto, o penkiomis minutėmis vėliau. Buvo įvesta magnetinių kortelių sistema. Pažaidėme tą kortelių žaidimą, kuriam buvo išleisti nemenki pinigai, o po kiek laiko daugelis kaip ėjo į darbą pusę devynių, taip ir eina iki šiol“, – sakė neseniai atleistas kultūros viceministras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min