Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 27d. 08:05

Kūrybinių partnerysčių projektas mokyklose augina asmenybes

Mokykloje
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Mokykloje

Kūrybinių partnerysčių projektas mokyklose augina savimi pasitikinčias asmenybes, o ne pagal šablonus mąstančius mokinius, „Žinių radijui“ pirmadienį sakė projekto vadovė Milda Laužikaitė.

„Dauguma mokytojų yra paruošti standartizuotai mokymo sistemai, kuri pagrįsta prielaida, kad yra tam tikra žinių visuma mokiniams, kurią gavus jie turės bazinį išsilavinimą sėkmingam gyvenimui visuomenėje, bet čia yra industrinės visuomenės principas. Mes kalbame apie tai, kad reikia asmenybių, kuriančio, laisvo žmogaus, kuris pats sau kuria darbo vietą, kuris dirbs darbus, kurių dar niekas nedirbo ir t.t.”, – laidoje „Ryto espresso“ kalbėjo M.Laužikaitė.

Ji pasakojo, kad projekte, pasitelkę įvairius kūrybinius metodus, dirba skirtingų sričių profesionalai. Vienas jų – tai mokslininkas, geologas Simonas Saarmannas, kuris sugeba paaiškinti abstrakčius dalykus kasdienėmis situacijomis:

„Vienoje mokykloje, dirbdamas su pradinukais, jis jiems aiškino, kaip po vandeniu formuojasi žemės sluoksniai. Tam jis pasitelkė paprastą, seną kilimą, ir vaikai, sugulę ant kilimo, stumdami vieni kitus, suprato, kaip, slenkant paviršiui, formuojasi kalnai“, – pasakojo M.Laužikaitė.

Pasak jos, projektu didesnį poveikį pavyksta padaryti mažesniuose miestuose, nes ten poreikis sutikti kitą žmogų, atvirumas patirtims ir eksperimentavimui yra daug didesnis.

Visą laidos „Ryto espresso“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min