Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 19d. 15:16

Kviečia į nemokamą vokiško kino vakarą

I.Simonaitytės biblioteka dabar turtinga ne tik knygų – čia atsirado ir  prieiga prie kompiuterio bei interneto.
„15min“ archyvo nuotr. / I.Simonaitytės biblioteka

Klaipėdiečiai antradienio vakarą kviečiami praleisti žiūrint vokišką kiną.

I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje bus rodomas Bettina Blümner dokumentinis filmas „Princesių maudynės“ (2006 m., spalvotas,  92 min)

Bettina Blümner gimė 1975 metais Diuseldorfe. 1998–99 studijavo žiniasklaidos kultūrą ir dizainą Bauhaus universitete Veimare. 2004 m. baigė studijas Baden–Württembergo kino akademijoje  ir kaip diplominį darbą sukūrė filmą „Grandinės“. Vėliau pagal studentų mainų programą kino studijas tęsė Kuboje – Escuela International de Cine y TV. Dokumentinis filmas „Princesių maudynės“ yra režisierės debiutas ilgametražių filmų kategorijoje. Kino kritikai teigiamai įvertino jaunos režisierės debiutą įvardindami jį „kino perlu“, o 2008 m. filmas pelnė geriausio vokiečių dokumentinio filmo apdovanojimą. Filmas buvo įvertintas už minimaliomis medžaigomis bei technologijos priemonėmis sukurtą įtaigų bei kompetetingą pasakojimą bei dėmesio sutelkimą į esminius dalykus.  

„Princesių maudynės“ („Prinzessinenbad“, 2006/2007 m., spalvotas,  92 min) –  tai dokumentinis filmas apie vienos iš žymiausių, šiek tiek mistifikuotos Berlyno dalies – Kroicbergo kasdienybę, kuri  perteikiama trijų jaunų šio rajono gyventojų akimis. Režisierė Bettina beveik metus laiko kartu su operatoriumi Mathias Schöningh dalijosi trijų berlyniečių gyvenamąja aplinka, fiksavo jų pojūčius ir potyrius. Todėl filme nėra jokio deklaratyvumo ar iš anksto sukurtų, temai atskleisti būtinų, pareiškimų. Filmo siužetas artimas  žurnalistiniam tyrimui, kadangi čia gausu jaunų žmonių, kurie kalba savo žodžiais, reiškia savo mintis bei išgyventus pojūčius.

Geriausios draugės penkiolikmetės Klara, Mina ir Tanutscha užaugo pas savo mamas Berlyne, Kroicbergo rajone. Jos pažįsta viena kitą nuo mažens ir domisi tais pačiais dalykais: vakarėliais, vaikinais ir baseinais. Dažniausiai jos yra neperskiriamos, tačiau ateina laikas spręsti asmenines problemas ir kiekvienai tenka eiti savuoju keliu. Klara meta mokyklą ir pradeda mokslus projekte, skirtame atsisakiusiems mokyklos. Mina norėtų būti drauge su vaikinu Georgu, kuris kuria kelionių planus. Iraniečių kilmės Tanutscha siekia išsikovoti daugiau laisvės iš mamos, kad galėtų dalyvauti savo draugių gyvenime.

Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais titrais.

Filmo peržiūra  nemokama, pradžia – 17.30 val. I Simonaitytės bibliotekoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min