Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gegužės 10d. 12:03 , Atnaujinta: 2013 gegužės 10d. 13:58

Kylant aitvarams Vilniuje pristatytas Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai logotipas

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė

Šiai ypatingai progai skirti renginiai prasidėjo spaudos konferencija, o nuo vidurdienio persikėlė prie Baltojo tilto.

Penktadienį visuomenei oficialiai pristatytas Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai logotipas. „Tai vienas iš pirmininkaujančios šalies atpažinimo ženklų“, – spaudos konferencijoje sakė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai atstovė spaudai Lietuvoje Rasa Jakilaitienė.

Iš maždaug 600 pasiūlytų variantų rinkosi profesionalūs dizaineriai, Užsienio reikalų ministerijos atstovai, dėl geriausio logotipo vyko balsavimas internetu.

Galiausiai buvo pasirinkta dizainerės Simonos Mikolaitytės idėja – daugiasluoksnis apskritimas, kaip aiškinama, simbolizuojantis, kad ES saugo ir dirba išvien su Lietuva.

Ją vėliau patobulino Lietuvos grafinio dizaino asociacijos (LGDA) narė Kotryna Zilinskienė.

Pasak R.Jakilaitienės, idėjos autorė buvo apdovanota kelione dviems į Briuselį.

Pradinės logotipo versijos tobulinimui LGDA buvo surengusi konkursą, jo prizininkams buvo padalinti 14 tūkst. Lt.

Anot R.Jakilaitienės, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai logotipą sudarantis ratas – bendrumo simbolis, rodantis, kad Lietuva bus sąžiningas tarpininkas ir sieks suderinti skirtingas pozicijas.

„Logotipas kalba apie vieningą ES, kurios šalys nori ir geba dirbti drauge, yra pajėgios įveikti kylančius iššūkius. Logotipo spalvos primena Lietuvos ryšius su Baltijos jūros ir Šiaurės Europos regionu. Ratą jungia trispalvė – geltona, žalia ir raudona – pažymėta pynė, kuri reiškia, kad Lietuva prisiima visą atsakomybę už pirmininkavimą ES Tarybai – tą atsakomybę, kuri jai yra patikėta", – logotipą aiškino ji.

Po pietų prie Baltojo tilto pirmininkavimo logotipas kilo į dangų kartu su aitvarais.

„Aitvaras yra gerovės, susitelkimo ir bendradarbiavimo simbolis. To linkiu Europai ypač dabar, kai jai nėra lengva. Bet Europa visada susitvarkys, mes, pradėdami pirminimkavimą, norime pasidalinti tuo, ką aitvaras gali atnešti Dovanojame Europai savo ženklą ir linkime, kad visiems mums kartu pasisektų. Praktiškai pradėjome pirmininkauti, jau šiandien, su mūsų aitvaru", – žurnalistams sakė ceremonijoje dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min