Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 14d. 13:30 , Atnaujinta: 2021 birželio 14d. 13:43

L.Jonauskas kreipėsi į aplinkos ministrą: prašo pradėti tyrimą dėl mobingo Aplinkos apsaugos departamente

Aplinkos apsaugos departamentas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Aplinkos apsaugos departamentas
Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Aplinkos ministeriją, kad ši inicijuotų tyrimą dėl galimo mobingo Aplinkos apsaugos departamente, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Apie mobingą Aplinkos apsaugos departamente laiške L.Jonauską informavo Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus valdybos pareigūnai.

L.Jonauskas mano, kad turėtų ne tik būti pradėtas tyrimas situacijai įvertinti, bet ir nuo pareigų nušalintas kreipimesi minimas asmuo.

„Tai, ką pareigūnai išdėstė laiške, tikrai kelia susirūpinimą. Ir taip aplinkos apsaugos valstybinėje kontrolėje jaučiamas pareigūnų trūkumas. Jei pareigūnai dėl vieno asmens nuolat jaučia psichologinį spaudimą, raranda motyvaciją dirbti ir svarsto apie išėjimą ne tik iš darbo, bet ir iš visos aplinkosaugos sistemos, turime labai rimtą signalą, į kurį reikia reaguoti nedelsiant. Tikiuosi, kad aplinkos ministras kuo greičiau inicijuos nešališką tyrimą. Kol vyks tyrimas, asmuo, kurį pareigūnai kaltina mobingu, turėtų būti laikinai nušalintas nuo pareigų. Jei darbuotojų teiginiai po tyrimo pasitvirtintų, darbuotojų mobingu užsiimančio žmogaus aplinkosaugos sistemoje neturėtų likti“, – sakė Linas Jonauskas.

Laiške, adresuotame Seimo nariui L.Jonauskui, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos pareigūnai teigia, kad mobingas departamente prasidėjo tada, kai Vilniaus valdybai pradėjo vadovauti Sergejus Tretjakovas. Jie nurodo, kad darbo klimatas tapo nepakenčiamas, patiriamas psichologinis spaudimas.

„Sergejaus Tretjakovo neigiamas veiklos įvertinimas ir po jo sekęs ilgo laiko nedarbingumas suteikė pareigūnams vilties, kad patiriamas mobingas pagaliau baigsis ir galima bus koncentruotis į darbą. Situacija buvo ženkliai geresnė, kai Sergejaus Tretjakovo nebuvo darbe. Per tą laikotarpį mikroklimatas darbe ir darbo kokybė pagerėjo, žmonės nejautė spaudimo, turėjo žymiai didesnę laisvę sprendimų priėmime ir motyvaciją dirbti. Situacija kardinaliai pasikeitė jam grįžus į darbą. Buvo grįžta prie tų pačių darbo metodų su dar didesniu noru užtildyti ir kontroliuoti pareigūnus ir jų veiksmus.

Sergejus Tretjakovas, būdamas Vilniaus valdybos vadovu, nebeturi autoriteto tarp darbuotojų. Dauguma darbuotojų jo bijo ir stengiasi vengti. Kaip vadovas niekada neišklauso pareigūnų nuomonės, nesidomi jų problemomis ir nuolatos kelia intrigas. Yra labai kerštingas. Nepaklusus jo nuomonei bando susidoroti visais įmanomais būdais“, – rašoma pareigūnų atsiųstame laiške.

Pareigūnai nurodo, kad jei situacija nesikeis ir Aplinkos apsaugos departamento direktorius nesiims jokių veiksmų S.Tretjakovo atžvilgiu ir jis toliau eis savo pareigas, dauguma pareigūnų nebenorės dirbti tokioje sistemoje, kurioje yra visiškai neatkreipiamas dėmesys į vadovų nekompetenciją ir pareigūnų skundus bei patiriamą mobingą.

Aplinkos ministerijos atstovų teigimu, ministras į skundą reaguoja, tačiau veiksmų, pasak ministerijos, turėtų imtis Aplinkos apsaugos departamento vadovas.

„Jis ir imsis. Juolab kad kaipsyk birželio 18 d. numatytas šio anoniminiame laiške skundžiamojo pareigūno metinis vertinimas“, – teigia ministerijos atstovai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min