Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 15d. 16:35

Laisvės partija pristatė „Ateities ekonomikos planą“, rinkimų į Seimą reitingavimo tvarką

Aušrinė Armonaitė
Laisvės partijos nuotr. / Aušrinė Armonaitė

Šeštadienį Vilniuje vyko liberalios Laisvės partijos Tarybos posėdis, kuriame partija pristatė „Ateities ekonomikos planą“, patvirtino spalį vyksiančių Seimo rinkimų vienmandačių ir daugiamandatės kandidatų atrankos ir reitingavimo tvarką bei aptarė svarbiausius politinius klausimus, rašoma spaudai išplatintame pranešime. 

„Ateities ekonomikos variklis nėra nafta ar plienas, tai – idėjos ir duomenys. Lietuvoje siautėjant perskirstymo ir padalijimo nuotaikoms, mes siūlome investuoti į augimą ir pirmiausiai į išsilavinusių, kūrybingų, savarankiškų ir technologijas pasitelkiančių žmonių ugdymą. Esame lūžio taške – arba klumpame ir stringame vidutinių pajamų spąstuose, arba – braunamės į priekį ir kuriame perspektyvą”, – kalbėjo Laisvės partijos pirmininkė A.Armonaitė.

Laisvės partijos „Ateities ekonomikos planą" sudaro trys dalys – talentai, augimas ir sumanios valstybės reformų įgyvendinimas.

Ugdant ir pritraukiant talentus partija pagrindinį dėmesį skiria švietimui ir migracijos liberalizavimui. Laisvės partija siūlo talentus pradėti ugdyti dar darželyje – ikimokyklinis ugdymas formuoja universalius žmonių gebėjimus, todėl jis turi būti individualizuotas.

Laisvės partijos nuotr./Aušrinė Armonaitė
Laisvės partijos nuotr./Aušrinė Armonaitė

Akcentuojamas ir dėmesys mokytojams bei dėstytojams – siūloma užtikrinti stabilų jų atlyginimo augimą, kol jis sieks 120–150 proc. vidutinio darbo užmokesčio, mokytojams – galimybes nuolat tobulėti užsienyje ir specialias švietimo lyderystės studijas.

„Turime išnaudoti technologijų teikiamą naudą mokyklose – mūsų vizija, kad IT kalba taptų trečiąja mokinių ir mokytojų kalba, o visi mokytojai mokėtų anglų kalbą“, – kalbėjo partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Kalbėdama apie migracijos politiką, Laisvės partijos pirmininkė teigė, jog Lietuvai jau dabar trūksta aukštos kvalifikacijos darbuotojų, todėl būtina pradėti jų paiešką – nuo studentų iki savo sričių profesionalų.

Augimo darbotvarkėje Laisvės partija siūlo pirmuosius 3 veiklos metus naujas įmones atleisti nuo mokestinių prievolių bei sukurti realias mokestines paskatas gyventojams investuoti į startuolius ir aukštos pridėtinės vertės projektus, o įmonėms – į mokslinius tyrimus ir plėtrą.

Laisvės partijos nuotr./Remigijus Šimašius
Laisvės partijos nuotr./Remigijus Šimašius

Kalbėdama apie valstybės inovacijų politiką, partija siūlo skirti bent 2% BVP moksliniams tyrimams ir plėtrai, šalyje kurti inovacijų rajonus, įsteigti vieningą inovacijų politiką koordinuojančią agentūrą ir realiai veikiantį inovacijas, mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą finansuojantį strateginį fondą.

„Kalbant apie valstybės valdymą, turime sumaniai naudoti ir valstybės turtą: radikaliai atverti valstybės valdomus duomenis visuomenei, dalį valstybinių įmonių (pvz. Lietuvos paštą) parduoti, siekti, jog kai kurių įmonių akcijos būtų kotiruojamos biržoje“, – dėstė A.Armonaitė.

Renginio metu taip pat buvo aptarti Laisvės partijos dalyvavimo artėjančiuose Seimo rinkimuose klausimai. Partijos kandidatų į Seimą sąrašas bus reitinguojamas partijos narių bei draugų elektroniniu balsavimu. Išreitinguotas galutinis partijos sąrašas ir kandidatai vienmandatėse apygardose bus tvirtinami gegužės 30-ąją vyksiančiame Suvažiavime.

„Laisvės Tarybos“ renginyje dalyvavo daugiau nei 200 svečių, tarp kurių – Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Vilniaus Tarybos narė Monika Ošmianskienė, Go Vilnius, verslo skyriaus vadovas, Karolis Žemaitis, Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas, Vilniaus miesto Tarybos narys ir žmogaus teisių aktyvistas Tomas Vytautas Raskevičius, inovatyviausio mokytojo titulą pelnęs Algis Bitautas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min