2009 02 12

Lėktuvėlius skraidino tik viena mergina

Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų institute vakar kilo ir leidosi lėktuvai. Ir ne bet kokie, o popieriniai.
Pasiruošimas varžyboms – lankstomi lėktuvėliai.
Pasiruošimas varžyboms – lankstomi lėktuvėliai. / Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr.
Temos: 1 Universitetas

Studentams čia buvo surengtos pirmosios popierinių lėktuvėlių varžybos „Red Bull Popieriniai sparnai“. Varžybose panoro dalyvauti 22 studentai, tarp kurių buvo tik viena mergina. Nugalėtojai buvo renkami trijose kategorijose – „Ilgiausio laiko ore“, „Ilgiausio nuotolio“ ir „Figūrinio skraidymo“.

Pirmųjų dviejų kategorijų nugalėtoju tapo Gediminas Jucius. Jo išlankstytas lėktuvėlis ore išsilaikė ilgiausiai – 7, 85 sekundes ir nuskriejo toliausiai – 18,71 metrus. „Figūrinio skraidymo“ čempionu pirmosiose kvalifikacinėse varžybose tapo Ričardas Gasiūnas.

Pasaulio rekordas „Ilgiausio laiko ore“ kategorijoje yra 27,6 sekundės. Ilgiausia distancija, kurią įveikė išlankstytas lėktuvėlis yra 63,19 metrai.

Kitą savaitę kvalifikacinės varžybos vyks Kaune, dar vėliau Vilniuje. Po visų atrankinių varžybų paaiškės, kas gegužės pradžioje vyks į Austrijos miestą Zalcburgą ir dalyvaus „Red Bull Popieriniai sparnai“ pasaulio čempionate.