Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 11 06

Liberalai žada reikalauti atšaukti mokesčių padidinimą

Valdančiosios koalicijos partneris Liberalų sąjūdis žada reikalauti nuo 2012 metų atšaukti dėl krizės padidintus mokesčius ir jau kitąmet valstybės valdymui išleisti dešimtadaliu mažiau nei siūlo Vyriausybė, šeštadienį pareiškė partijos vadovas Eligijus Masiulis.
Eligijus Masiulis
Eligijus Masiulis / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Pagal liberalų pasiūlymą, kitąmet priėmus sprendimus dėl pelno ir pridėtinės vertės mokesčių, jų mažesni tarifai, grąžinti į 2008 metų lygį, įsigaliotų nuo 2012 metų.

„Liberalų sąjūdžio darbas yra įtikinti koalicijos partnerius, kad 2011 metai yra tas laikas, kai reikia grąžinti mokesčius į prieškrizinį lygį“, – kreipdamasis į bendrapartiečius sakė E.Masiulis.

Susisiekimo ministerijai vadovaujantis politikas sakė, kad mokesčių sumažinimas leistų atsigauti verslui, o tai padėtų efektyviau kovoti su nedarbu.

Partijos lyderis taip pat teigė, kad jau kitąmet dešimtadaliu turėtų būti mažinamos valstybės valdymo išlaidos – tam reikėtų keisti Vyriausybės patvirtintą ir Seime dabar svarstomą 2011 metų biudžeto projektą.

„Valstybės valdymo išlaidos galėtų mažėti dar 10 proc. visoms valstybės institucijoms, lyginant su tuo, kas pateikta projekte“, – žurnalistams per tarybos posėdžio pertrauką sakė E.Masiulis.

Liberalai mano, kad daugiau papildomų pajamų galima surinkti iš efektyvesnio valstybės turto valdymo.

E.Masiulis sakė tikįs, kad įtikinti didžiausią valdančiąją partiją – Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus – padėtų ir likusių koalicijos partnerių – Tautos prisikėlimo partijos ir liberalcentristų parama idėjoms mažinti mokesčius.

Liberalai tarybos posėdyje taip pat pasisakė už socialinių išmokų mažinimą. Partijos vicepirmininkas, švietimo ministras Gintaras Steponavičius teigė, kad kalbant apie mažinimą jautrioms sritims partijos pozicija turi būti „aštri“, nes didžiulės išlaidos socialinėms reikmėms yra nepakeliama našta.

Partija taip pat išsakė poziciją, kad būsima atominė elektrinė Lietuvoje turi būti statoma strateginio investuotojo, kurį ketinama paskelbti artimiausiu metu, lėšomis.

E.Masiulis aiškino, kad liberalams sukėlė abejonių ketinimai atsisakyti įstatymu riboti elektros energetikos įmonių pelno normas.

„Mums kyla klausimų, ar tai nėra kažkaip susiję būsimos atominės elektrinės statyba, su bandymu per padidintus tarifus vartotojams kaupti tam tikrus pinigus, iš kurių paskui būtų statoma atominė elektrinė“, – sakė E.Masiulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius