Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 07 29

Liepą maudyklų vanduo prastesnis nei buvo birželį

Liepos mėnesį tirtų maudyklų vandens kokybė buvo blogesnė lyginant su birželio mėnesiu. Tokią informaciją skelbia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.
Prie Žaliųjų ežerų karštą savaitgalį suvažiuoja daugybė vasaros malonumų mėgėjų.
Ne visų Lietuvos vandens telkinių vanduo tinkamas maudytis. / Luko Balandžio nuotr.

Pagal maudyklų stebėjimų rezultatus nustatyta, kad liepos mėnesį, palyginti su birželio mėnesiu, daugiau tirtų maudyklų neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Tai sudarė net 7,4 proc. visų tirtų maudyklų.

Apibendrinant maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, paaiškėjo, kad vandens tarša tebesitęsia Panevėžio miesto Lėvens upės maudykloje ties „Berželio“ užeiga. Atlikus vandens kokybės tyrimus rekreacinėse zonose, skirtose poilsiui, nustatyta, kad tarša išlieka Panevėžio miesto Nevėžio upėje prie Parko gatvės, taip pat Nevėžio upėje ties Krekenava ir Nevėžio gyvenviete, Sanžilėje ties Berčiūnais, Šilų karjere, Elektrėnų rajono Vievio ežere, Šiaulių miesto Talšos ežere prie Salduvės. Žiežulio ežere vandens tyrimai taip pat rodė užterštumą.

Atlikus pakartotinius tyrimus rekreacijai priklausančiuose vandens telkiniuose: Taurastos, Raudėnų, Švedės tvenkiniuose, Ventos upėje ties Kuršėnų miesteliu, Minijos upėje ties Gargždais ir ties Priekule, Dovilų karjere, Masčio, Ilgučių, Baldžio ežeruose taršos nebebuvo ir vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybės“ mikrobiologiniams parametrams nustatytus reikalavimus.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Vadovaujantis Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybės“ maudyklų vandens kokybės stebėsenos nuostatomis, nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą, ir kitas mėginys – praėjus 7 dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos. Institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu informacija poilsiautojams paplūdimyje būtų skelbiama aktyviai ir operatyviai.

Taip pat Baltijos jūroje prie Karklės stebimas žymus vandens žydėjimas bei nežymus prasidedantis vandens žydėjimas Palangos miesto paplūdimiuose. Išplitus melsvadumbliams ir nustačius sveikatai keliamą grėsmę, paplūdimį prižiūrinti institucija turi apie tai nedelsdama informuoti visuomenę paplūdimyje ir visomis komunikacijos priemonėmis. Taip pat gali net būti uždrausta maudytis, kol grėsmė sveikatai išnyks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius