Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 17d. 13:15

Lietuva atvers duris užsieniečiams iš labiausiai koronaviruso paveiktų Europos šalių

Palangoje nusileido lėktuvas iš Vilniaus
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Palangoje nusileido lėktuvas iš Vilniaus

Pirmadienį Vyriausybė nusprendė, kad Europos ekonominės erdvės valstybių (27 Europos Sąjungos šalys, taip pat Islandija, Norvegija, Lichtenšteinas), Šveicarijos, Didžiosios Britanijos, Andoros, Monako, San Marino ir Vatikano piliečiai bei šiose šalyse teisėtai gyvenantys asmenys į Lietuvą galės atvykti be jokių apribojimų. Tačiau jie privalės laikytis nustatytų izoliavimo sąlygų.

Šiuo metu užsienio valstybių piliečiai į Lietuvą gali atvykti tik jeigu sergamumas koronavirusu tose šalyse per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkstančių gyventojų.

Reaguodama į tai, kad pagal epidemiologinius rodiklius didelė dalis Europos Sąjungos (ES) šalių patektų į labiausiai COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, pirmadienį į neeilinį posėdį susirinkusi Vyriausybė sprendė dėl nutarimo nuostatų pakeitimo šiuo klausimu.

Vyriausybės nutarimo teikimo projekte nurodoma, kad Lietuva yra viena griežčiausiai užsieniečių atvykimą reguliuojančių valstybių ES.

Panašius apribojimus taiko tik Danija, Kipras, Malta ir Suomija. Baltijos šalys (Estija, Latvija) panašių draudimų netaiko, o apsiriboja tik asmenų registracijos bei izoliacijos taikymo priemonėmis.

Panaikinus draudimą Europos ekonominės erdvės bei kitų minėtų šalių piliečiams ir jose teisėtai gyvenantiems asmenims atvykti į Lietuvą, nebebus tikslo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai tvirtinti sąrašo valstybių, iš kurių draudžiama/leidžiama atvykti Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiams ir jose teisėtai gyvenantiems asmenims.

Visiems grįžusiems ar atvykusiems į Lietuvą asmenims (tiek piliečiams, tiek užsieniečiams) izoliacija taikoma vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro tvirtinamu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašu.

Pagal dabar galiojančią tvarką, izoliacija yra privaloma visiems į Lietuvą atvykusiems iš valstybių, kur sergamumo rodiklis yra 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Tiesa, visiems atvykstantiems į Lietuvą iš valstybių, kuriose susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkstančiui gyventojų siekia 25 atvejus, reikės turėti neigiamą COVID-19 testą, galiojantį 72 valandas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min