Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva rengiasi minėti 1863 m. sukilimo metines

Generalgubernatorius Michailas Muravjovas-Korikas Lietuvoje
„Wikipedia“ nuotr. / Generalgubernatorius Michailas Muravjovas-Korikas Lietuvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį posėdyje Vyriausybė pritarė Andriaus Kubiliaus sudarytos darbo grupės pasiūlymams dėl 1863 metais Lietuvoje ir Lenkijoje vykusio sukilimo 150-ųjų metinių minėjimo, praneša Ministro Pirmininko tarnyba.

Pažymint šią svarbią datą, Kaune bei Vilniuje ketinama surengti tarptautines mokslines konferencijas, taip pat suorganizuoti iškilmingą minėjimą Paberžėje įsikūrusiame 1863 m. Sukilimo muziejuje, Šiaulių „Aušros“ muziejuje surengti parodą.

Tarp ministrų kabineto patvirtintų priemonių numatyti ir leidybos projektai. Pavyzdžiui, kitąmet planuojama parengti ir išleisti leidinį „Svarbiausių 1863-1864 m. sukilimo Lietuvoje mūšių vietos“, į kurį bus įtrauktas ir 1863 metų sukilimo karinių veiksmų žemėlapis.

2013 metais taip pat numatoma išleisti proginę monetą bei pašto ženklą, sukurti dokumentinį filmą, skirtą šiai sukakčiai paminėti, paženklinti su sukilimu susijusias vietas bei sutvarkyti šiam įvykiui atminti skirtus paminklus, atminimo ženklus, sukilėlių kapus ir kitas su sukilimu susijusias vietas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min