Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 16d. 07:57

Lietuvai – užsieniečių sveikinimai Vasario 16-osios proga: nuo baravykų kaip picų iki bendros laisvės

Lietuvą su gimtadieniu sveikina „Orlen Lietuva“ dirbantys užsieniečiai
Lietuvą su gimtadieniu sveikina „Orlen Lietuva“ dirbantys užsieniečiai

Lietuvai, kuri vasario 16-ąją švenčia Valstybės atkūrimo dieną, plaukia sveikinimai iš viso pasaulio. Laužyta lietuvių kalba – kaip kas moka, taip sveikina ir linki mums cepelinų, oro balionų pilno dangaus, pergalės „Eurovizijoje“, Nobelio premijos, Oskarų. Tokius palinkėjimus užsieniečiai sudėjo į 101-ą sveikinimą. O „Orlen Lietuva“ dirbantys užsieniečiai priminė, kas vienija lietuvius ir lenkus.

„Rytoj minėsime Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Mūsų darbuotojai siunčia pačius nuoširdžiausius linkėjimus visiems savo draugams Lietuvoje!“ – tokie žodžiai lietuvių ir lenkų kalbomis lydi vaizdo įrašą socialiniame tinkle „Facebook“, „PKN Orlen“ paskyroje.

„Lietuvius ir lenkus jungia laisvės troškimas, juk ją tikrai įvertinti gali tik tie, kurie laisvės kažkada neteko“, – laužyta lietuvių kalba sako ugniagesys, stovėdamas šalia ugniagesių automobilio ir rankose laikydamas užrašą „#Su Vasario 16-ąja“.

Kitas jo kolega tęsia mintį, kad lietuviai ir lenkai laisvę prarasdavo ir atgaudavo drauge, o dabar drauge kuria mūsų šalių gerovę ir saugumą ateities kartoms. „Mūsų įmonėje kasdien jungiame lietuvišką ir lenkišką kultūrą, siekius ir energiją“, – toliau prabyla moteris. Po jos kalbantis vyras pabrėžia, kad kaip tik todėl kasdien yra Nepriklausomybės šventė.

Sveikinimą užbaigia „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Michalas Rudnickis, kuris jau visiškai sklandžiai lietuviškai (Lenkijoje gimęs jis jau daug metų gyvena ir dirba Lietuvoje) sako: „Orlen“ grupės darbuotojų iš Lenkijos, Čekijos, Vokietijos, Kanados ir kitų šalių vardu visiems lietuviams siunčiame nuoširdžiausius linkėjimus jų šventės proga.“

101 sveikinimą atsiuntė ir žmonės iš viso pasaulio. Jų linkėjimai – linksmi: skanių šaltibarščių, cepelinų lėkštėje, ne danguje, baravykų kaip picų, kad dzūkų mergos nebūtų nuogos, gausaus bulvių derliaus, pilnų baseinų auksinių žuvelių ir t.t.

Šie linkėjimai plaukia iš viso pasaulio miestų, tarp kurių ir Kijevas, Atėnai, Slemanas, Mosta, Zagrebas, Bukareštas ir t.t.

Tokie sveikinimai, ypač tarp Lietuvos ir Lenkijos, dar gana naujas dalykas. Pernai, kai Lietuva vasario 16 dieną minėjo Nepriklausomybės šimtmetį, Lenkija atsiuntė sveikinimą, kuriame buvo nufilmuoti riteriai ir damos, kalbėję apie bendrą mūsų jėgą.

VIDEO: Lenkai sveikina lietuvius Vasario 16-osios proga

Lenkiją šimtmečio progą pernai metų lapkritį pasveikino „Lietuvos geležinkeliai“, kai lokomotyvai, diriguojami Zbignevo Levickio, sugrojo Lenkijos himną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min