Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 11 12

Lietuviai Europos žmogaus teisių teismui skundžiasi vis dažniau, tik ne visada pagrįstai

Per pastaruosius metus peticijų, pateikiamų EŽTT prieš Lietuvos Respubliką, skaičius išaugo beveik dvigubai, trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą informavo Vyriausybės atstovė Europos žmogaus teisių teisme (EŽTT) pareigas einanti Karolina Bubnytė. Pasak jos, tai rodo, kad Lietuvos piliečiai žino Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas ir aktyviai naudojasi jos suteikiama galimybe kreiptis į EŽTT.
Europos Žmogaus Teisių Teismas
Europos Žmogaus Teisių Teismas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kita vertus, daugiau nei 90 procentų pateikiamų peticijų prieš Lietuvą 1 teisėjo ar 3 teisėjų komiteto yra pripažįstamos nepriimtinomis.

Nuo 2014 m. pradžios EŽTT priėmė tik 4 sprendimus bylose prieš Lietuvą, iš kurių trijose bylose buvo konstatuota esant Konvencijos nuostatų pažeidimų, o vienoje byloje Konvencijos nuostatų pažeidimų nenustatyta.

Šiuo metu EŽTT sprendimų įgyvendinimo priežiūra vykdoma 41 byloje prieš Lietuvą. Tačiau verta pažymėti, kad nemažoje šių bylų dalyje EŽTT sprendimai jau yra įgyvendinti, tačiau Europos Tarybos Ministrų Komitetas dar nėra priėmęs galutinių rezoliucijų.

Šiuo metu EŽTT nagrinėjamos 79 bylos prieš Lietuvą.

Šiais metais dvejose bylose Europos Tarybos Ministrų Komitetas nusprendė vykdyti sustiprintą priežiūrą, t. y. bylose L. prieš Lietuvą ir Paksas prieš Lietuvą. Europos Tarybos Ministrų Komitetas paragino Lietuvą užbaigti atitinkamus teisėkūros veiksmus arba pasiekti apčiuopiamo progreso įgyvendinant minėtus EŽTT sprendimus.

K.Bubnytė paragino Seimo narius greičiau priimti reikiamas teisės aktų pataisas, siekiant išvengti 2015 m. kovo mėn. numatomų viešų debatų dėl šių bylų Europos Tarybos Ministrų Komitete.

Šiuo metu EŽTT nagrinėjamos 79 bylos prieš Lietuvą.

Karolina Bubnytė informavo apie didžiausią susirūpinimą keliančias sritis, kuriose EŽTT konstatuoja Lietuvą pažeidžiant Konvencijos nuostatas – tai nuosavybės teisių atkūrimas, suimtųjų teisės į ilgalaikius pasimatymus, įvairios su kalinimo sąlygomis susijusios teisinio reguliavimo ir struktūrinės-sisteminės problemos ir kt.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius