Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviams trūksta teisinio išprusimo

VRK posėdis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Konstitucija
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Lietuvos teisininkų kongrese akcentuota, kad šiuolaikinėje visuomenėje svarbu suprasti ne tik nacionalinę, bet ir europinę teisę. Teisingumo ministras apgailestauja, kad gyventojai vis dar mažai turi elementariausių teisinių žinių. Todėl vyriausybė rengia specialią programą, kuri padės sužinoti daugiau.

Pagrindinis teisininkų diskusijų objektas kongrese – jų ir teisinių institucijų vieta šiuolaikinėje visuomenėje.

„Dabar nacionalinės teisės neįmanoma suvokti nežinant europinės teisės ir tai yra pagrindinis iššūkis, bet tą iššūkį labai gerai priėmė universitetai. Jeigu 1996-1997 buvo tik pradėta dėstyti ES teisė, tai šiuo metu visuose universitetuose, kur yra teisės fakultetai, ji labai intensyviai dėstoma“, – sako Ignas Vėgelė, Lietuvos teisininkų draugijos pirmininkas.

Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas sako nenorintis komentuoti dabar skambančios kritikos šiam teismui. Jis pabrėžia, kad nereikia ieškoti ir priešpriešos tarp nacionalinės bei ES teisės.

„Iš konstitucijos pusės viskas aišku, yra Konstitucijos viršenybės principas ir jis vienareikšmiškai sako, kad joks teisės aktas, įskaitant ir ES, Konstitucijai prieštarauti negali“, – sako Dainius Žalimas, laikinai pareigas einantis KT pirmininkas.

Žmonės šiuolaikinėje visuomenėje turėtų turėti bent elementarių teisinių žinių, kad galėtų žinoti, kaip ginti savo teises, kaip naudotis tomis teisėmis. Deja, net ne visose mokyklose dėstomi teisės pagrindai

Lietuvai būnant ES, plečiasi policijos darbo laukas. Pasak generalinio komisaro, nemažai problemų kelia kitose šalyse nusikaltimus darantys Lietuvos piliečiai.

„Globalizacija, sienų išnykimas atvėrė naujas galimybes nusikaslatam pasauliui, tapo dideliu iššūkiu mums, kaip bendrauti su kolegomis užsienyje, kad tie tyrimai būtų sėkmingi“, – sako Saulius Skvernelis.

Vis dar aktuali problema – visuomenės švietimas, pripažįsta teisininkai. Teisingumo ministras tikina, kad tuo susirūpino ir vyriausybė, rengianti specialią programą.

„Žmonės šiuolaikinėje visuomenėje turėtų turėti bent elementarių teisinių žinių, kad galėtų žinoti, kaip ginti savo teises, kaip naudotis tomis teisėmis. Deja, net ne visose mokyklose dėstomi teisės pagrindai“, – sako ministras Juozas Bernatonis.

Pasak Prezidentės Dalios Grybauskaitės, pasitikėjimas teisinėmis institucijomis auga, žmonės kur kas aktyviau naudojasi ne tik nacionalinių, bet ir Europos institucijų pagalba gindami savo teises.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min