Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 8d. 11:31

Lietuvoje 22 proc. moksleivių visai nesportuoja

Vaikas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Sportas

Maždaug penktadalis (22 proc.) Lietuvos moksleivių teigia visai nesportuojantys, o laisvalaikį praleidžia žiūrėdami televizorių, prie kompiuterio ar bendraudami su draugais. Mažai sportuojantys ar apskritai vengiantys tai daryti jaunuoliai motyvavo laiko ir noro tuo užsiimti stoka bei sporto klubų ir būrelių šalia trūkumu.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad tai paaiškėjo VšĮ „Iniciatyvos fondas“ inicijavus  Lietuvos moksleivių nuomonių dėl fizinio aktyvumo apklausą, kurią atliko tyrimų bendrovė RAIT.

Tyrimo duomenimis, 16 proc. Lietuvos moksleivių sportuoja kasdien, daugiau nei trečdalis (36 proc.) – 3 kartus per savaitę.

Tyrimo duomenimis, 16 proc. Lietuvos moksleivių sportuoja kasdien, daugiau nei trečdalis (36 proc.) – 3 kartus per savaitę. Penktadalis respondentų (21 proc.) teigė sportu užsiimantys 1–2 kartus per savaitę, 3 proc. – kelis kartus per mėnesį, o 2 proc. – kartą per mėnesį ar rečiau. Šiek tiek daugiau nei penktadalis moksleivių (22 proc.) teigė visai nesportuojantys.

Sportuojančių retai ar visai nesportuojančių paklausus, ką jie veikia laisvalaikiu, 7 iš 10 respondentų (70 proc.) atsakė žiūrintys televizorių, daugiau nei pusė (po 55 proc.) leidžia laiką su draugais ir naudojasi kompiuteriu, ketvirtadalis skaito knygas (25 proc.) ir piešia (23 proc.). 12 proc. moksleivių groja kokiu nors muzikos instrumentu, 7 proc.  dainuoja, o 5 proc. užsiima kita veikla.

„Tyrimu siekėme išsiaiškinti Lietuvos moksleivių nuomonę apie fizinį aktyvumą ir sportavimo įpročius. Aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas yra būtinas, siekiant sveikesnės savijautos. Deja, dalis Lietuvos jaunimo prioritetą teikia ne judėjimui, o kompiuterinėms technologijoms, televizoriui ir kitiems pasyviems užsiėmimams“, – sakė VšĮ „Iniciatyvos fondas” projektų koordinatorė Inga Smirnovienė.

Trečdalis (33 proc.) retai sportuojančių Lietuvos moksleivių nurodė, kad dažniau tai daryti trūksta laiko, kas šeštam (16 proc.) trūksta noro, o 13 proc. – sporto klubų, būrelių, esančių šalia namų. 11 proc. moksleivių atsakė, kad jiems visko užtenka. Šiek tiek rečiau buvo paminėtos priežastys, kad stinga valios, kantrybės ar užsispyrimo (6 proc.), kad neturi sąlygų sportuoti (5 proc.), kad grafikas netinkamas užsiimti sportu (5 proc.), trūksta tėvų palaikymo, paskatinimo (3 proc.). 13 proc. apklaustųjų nurodė kitus motyvus, o 11 proc. neišreiškė savo nuomonės šiuo klausimu.

Tyrimo metu spalio mėnesį buvo apklausta 250 šalies moksleivių 7–18 metų amžiaus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min