2013 07 02

Lietuvos ambasadorius Petras Vaitiekūnas: Ukraina dar nepasiruošusi pasirašyti asociacijos sutarties su Europos Sąjunga

Kijevas dar nepasiruošęs pasirašyti asociacijos sutarties su Europos Sąjunga (ES), pirmadienį pareiškė Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.
 Užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas teigė, kad reikia stebėti, kaip vykdoma Nacionalinio saugumo strategija.
Petras Vaitiekūnas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Europos Sąjungoje nėra vidinių kliūčių pasirašyti asociacijos sutartį su Ukraina. Tačiau, mūsų nuomone, Ukrainos pusė tam dar nepasiruošusi“, – jis sakė televizijai „5 kanal“.

Pasak P.Vaitiekūno, yra trys svarbios sritys, kuriose ES ir Ukraina turėtų suvienyti savo pastangas, kad pasiektų pažangą, siekiant pasirašyti tokią sutartį: teisingumo sistemos reforma, rinkimų įstatymų reforma, taip pat pasirinktinai taikomo teisingumo klausimas.

„Jeigu pasieksime pažangą šiose trijose srityse ir dar nebus per vėlu – nes laikas yra itin svarbus – manau, kad asociacijos sutartis bus pasirašyta“, – apibendrino Lietuvos diplomatas.

Ukraina tikisi, kad susitarimas dėl glaudesnių politinių santykių ir laisvosios prekybos bus pasirašytas per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, kuris lapkričio pabaigoje Vilniuje rengiamas dėl to, kad antrąjį šių metų pusmetį Lietuva pirmininkauja ES Tarybai.

Tačiau kai kurios Europos šalys griežtai reikalauja, kad Ukraina prieš tai užkirstų kelią „selektyviam teisingumui“ – šiuo terminu apibūdinamas opozicijos persekiojimas, visų pirma buvusios premjerės Julijos Tymošenko kalinimas.

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas teigia, kad buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko byla smarkiai veikia Kijevo santykius su Europos Sąjunga. 

"Neslėpsiu fakto, kad buvusios Ukrainos premjerės ponios Julijos Tymošenko byla smarkiai veikia ryšius tarp Ukrainos ir Europos Sąjungos, ir manome, kad humanizmas būtų pageidautinas šiuo atveju", - tvirtino P.Vaitiekūnas.

Pasak ambasadoriaus, Vokietija yra pasiruošusi suteikti J.Tymošenko reikiamą medicininį gydymą.

"Noriu jums priminti, kad Vokietijos gydytojai sakė, kad operacija neišvengiama, kad ji itin reikalinga ir kad Vokietija pageidauja priimti ponią Tymošenko gydymui", - sakė jis.

Viena iš 2004 metų "oranžinės revoliucijos" organizatorių J. Tymošenko 2011-ųjų spalį buvo nuteista kalėti septynerius metus, kai buvo pripažinta viršijusi savo įgaliojimus premjerės poste, derėdamasi dėl vieno dujų pirkimo kontrakto su Rusija.

Tuo metu J. Tymošenko sako, kad jos kalinimo tikrasis tikslas yra pašalinti ją iš politikos, taip pat skundžiasi, jog yra pažeidinėjamos jos teisės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius