Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 09 26

Lietuvos europarlamentarai: Europos Parlamente pilna V.Putiną dievinančių stalinistų

Europos Sąjungą bandoma griauti iš vidaus, naujos kadencijos Europos Parlamente pilna atvirai Rusijos prezidento Vladimiro Putino politiką remiančių ir jo propagandą platinančių politikų, o naujasis Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude'as Junckeris nenori girdėti jokios kritikos ir nusiteikęs jiems suteikti galimybes užimti labai aukštus Europos komisarų postus. Tokiomis mintimis penktadienį Seimo Europos reikalų komitete dalijosi Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai.
Susitikimo akimirka
Susitikimo akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Jie nuogąstauja, kad Lietuvai artimiausi penkeri metai bus labai sunkūs ir reikės labai įtemptai  dirbti norint įtikinti kitas bendrijos partneres, kad Europos Sąjunga turi išlikti tvirta Ukrainos rėmėja.

Socialdemokratė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė pažymėjo, kad čia pasitarnauti galėtų bent jau vieninga visų Lietuvai atstovaujančių europarlamentarų laikysena.

„Visus vienuolika Lietuvos europarlamentarų reikėtų mobilizuoti. Nors ir priklausome skirtingoms frakcijoms, esame skirtingų pažiūrų, mes vardan Lietuvos galime ir turime jungtis“, – penktadienį Seime pareiškė V.Blinkevičiūtė.

Nors ir priklausome skirtingoms frakcijoms, esame skirtingų pažiūrų, mes vardan Lietuvos galime ir turime jungtis, – ragino V.Blinkevičiūtė.

Tačiau kol kas nepanašu, kad jos žodžiai gali virsti tiesa. Lietuvos europarlamentarai Valdemaras Tomaševskis, Viktoras Uspaskichas ir Rolandas Paksas tikrai ne visuomet Europos Parlamente išsako suderintą Lietuvos poziciją. Šie europarlamentarai nepasirodė ir penktadienio Seimo Europos reikalų komiteto posėdyje, nors į jį buvo pakviesti.

Posėdyje dalyvavo tik šeši iš vienuolikos Lietuvos europarlamentarų: Valentinas Mazuronis, Zigmantas Balčytis, Antanas Guoga, Gabrielius Landsbergis, Vilija Blinkevičiūtė ir Petras Auštrevičius.

Tiesa, A.Guoga ir V.Mazuronis garsiai posėdyje nepratarė nė žodžio.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilija Blinkevičiūtė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vilija Blinkevičiūtė

Stalinistų Europa?

Tuo tarpu kiti europarlamentarai žodžių į vatą nevyniojo. Prabilti tiesiai ir be jokių užuolankų juos išprovokavo maniusio, kad šis posėdis yra uždaras, „darbiečio“ M.Zasčiurinsko klausimas.

„Jūs profesionalai esate, labai aukštai esate. Taigi paprastas klausimas: kaip jums atrodo mūsų labai aktyvi, paprastai tariant, kova prieš Rusiją?“ – pasiteiravo „darbietis“.

Visi europarlamentarai jį išgirdę nuščiuvo. Tuomet P.Auštrevičius tiesiai rėžė, kad naujos sudėties Europos Parlamente tiek tarp kairiųjų, tiek tarp dešiniųjų pilna stalinistų, su kuriais net neišeina normaliai kalbėtis.

Yra ten žmonių, kurie šneka tą patį, ką jūs galite išgirsti rusiškų kanalų propagandinėse laidose, spaudoje, – teigė G.Landsbergis.

„Svarstėme Ukrainos ratifikavimą ir Moldovos ratifikavimą, o salėje sėdi jauni net ne komunistai, o stalinistai-trockistai. Jie yra pasiruošę sunaikinti ES. Jeigu būtų jų valia, jie paleistų visas pagrindines institucijas ir pakeistų sutartis. Kalbėtis su jais kažką konstruktyviai nepavyksta. Jie ne tik, kad neleidžia bandyti analizuoti Rusijos politikos. Jie teigia, kad, kai Rusija buvo Sovietų Sąjunga, tai buvo gera valstybė. Ką dar bekalbėti, kai pirmas sakinys toks?“ – apgailestavo P.Auštrevičius.

Jam pritardamas konservatorius Gabrielius Landsbergis tvirtino, kad Lietuvos atstovų Europos Parlamente pagrindine užduotimi pastaruoju metu virsta paprasčiausias tiesos sakymas.

„Ten yra skleidžiamas melas, ten yra skleidžiama Kremliaus pozicija kiekvieną dieną visuose posėdžiuose ir komitetuose, ir plenarinėje. Yra ten žmonių, kurie šneka tą patį, ką jūs galite išgirsti rusiškų kanalų propagandinėse laidose, spaudoje. Jei to neatkirsi, jeigu  neįvardinti to melu, jei nepasakysi teisingos informacijos, tada ten bus melo erdvė ir viskas“, – pareiškė G.Landsbergis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gabrielius Landsbergis

Nepatenkinti J.C.Junckeriu ir prorusiškais komisarais

Visi posėdyje dalyvavę europarlamentarai abejojo dėl naujojo Europos Komisijos pirmininko J.C.Junckerio galimybių vadovauti demokratiškai. Nerimą Europos politikams kelia J.C.Junckerio sprendimai dėl šalių deleguotiems eurokomisarams skiriamų portfelių.

Socialdemokratai labiausiai piktinosi dėl to, kad per oficialius klausymus jie beveik neturi galimybių būsimiems eurokomisarams pateikti savo klausimus, mat klausinėtojams skiriama ir per mažai laiko ir jų klausimai, pagal J.C.Junckerio nustatytą tvarką, turi būti parengti iš anksto.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Petras Auštrevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Petras Auštrevičius

Be to, jie tvirtino, kad J.C.Junckeris pasielgė neteisingai kai kurias sritis atimdamas iš vienų komisarų ir atiduodamas kitiems. Dar labiau europarlamentarus piktino ir stebino tai, kad anksčiau buvęs ES plėtros komisaro postas dabar virto tik Derybų dėl ES plėtros komisaro postu, taip aiškiai nurodant, kad per artimiausius penkerius metus nei Gruzija, nei Ukraina, nei Moldova gali nė nesvajoti apie narystę.

Lietuvos europarlamentarams neįtinka Vengrijos ir Slovėnijos deleguoti eurokomisarai.

V.Blinkevičiūtė tiesiai pasakė, kad jos frakcija norėtų, kad Vengrijos deleguotas Tiboras Navracsicsas dėl savo proputiniškos pozicijos netaptų švietimo, informavimo ir žiniasklaidos eurokomisaru.

G.Landsbergis pridėjo, kad jo frakcija nebalsuotų už slovėnės Alenkos Bratušek kandidatūros į energetikos komisares, mat net patys slovėnai kalba apie jos artimus ryšius su „Gazprom“.

Tačiau greičiausiai abu šie komisarai bus paskirti, nes J.C.Junckeris nesileidžia į jokias derybas dėl  eurokomisarų portfelių keitimo ar jų nepatvirtinimo.

„Jokių išimčių nėra numatyta. Jo derybinė pozicija yra, kad niekas neturėtų keistis išvis. Penkiolika kartų J.C.Junckerio buvo klausiama, ar bus keičiami tie komisarai, kurie netinka. Jo atsakas buvo „ne“, – sakė G.Landsbergis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius