Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 09 22, 15:01

Lietuvos gėjų lyga Seimui aiškina apie biseksualumą

Minėdama tarptautinę biseksualių asmenų matomumo dieną, Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL išsiuntė atvirukus LR Seimo nariams. Biseksualumą aiškinantis paveikslėlis ir svarbiausi faktai su vardiniu kreipimusi jau rytoj pasieks visus 140 LR Seimo narių.
LGL išsiuntė biseksualumą aiškinančius atvirukus LR Seimo nariams
LGL išsiuntė biseksualumą aiškinančius atvirukus LR Seimo nariams

Rugsėjo 23 dieną Lietuva, asociacijos LGL dėka, tampa viena iš nedaugelio pasaulio valstybių, mininčių biseksualių asmenų matomumo dieną. Šie asmenys susiduria su bifobija – išankstiniu nusistatymu, negatyviomis reakcijomis dėl nepagrįstų stereotipų, biseksualumo ir (ar) biseksualių asmenų atžvilgiu ar ignoravimu bei su tuo susijusių problemų nematomumu. Statistika rodo, kad biseksualūs žmonės yra daug labiau linkę į savižudybę nei kitų lytinių orientacijų atstovai, taip pat gerokai rečiau nei homoseksualūs asmenys atskleidžia savo tapatybę.

Statistika rodo, kad biseksualūs žmonės yra daug labiau linkę į savižudybę nei kitų lytinių orientacijų atstovai, taip pat gerokai rečiau atskleidžia savo tapatybę.

„Norime politikams priminti, o kai kam – galbūt pirmą kartą pasakyti, kad mūsų visuomenę sudaro labai skirtingi žmonės, ir lytinė orientacija yra vienas tų aspektų, kur norima matyti tik per juoda – balta prizmę. Biseksualūs žmonės, o kartu ir visa LGBT bendruomenė turi būti pažinta ir neignoruojama“, – teigia LGL valdybos pirmininkas Vladimir Simonko.

Asociacija LGL siekia didesnio biseksualių asmenų atstovavimo bei išankstinio visuomenės nusistatymo, mitų išsklaidymo. LGL savanorių pagalba pristatyti ir nemokamai dalijami biseksualių asmenų motomumo dienos atvirukai, įvairūs ženkliukai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min