Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 02 17

Kaimo parduotuvės pardavėja: visi nori, kad dirbtum už „minimumą“

„Ar dažnai geriate?“, – klausia žurnalistas pagyvenusio vyro Perekšlių kaime (Panevėžio r.). „Iš kur pinigų gausi dažnai? 200 su trupučiu eurų gaunu – tai čia tik maistui. Alaus kiekvieną dieną nepagersi“, – atsako suvargęs vyras. Tęsiame reportažų ciklą iš Lietuvos kaimų – kokiomis nuotaikomis gyvena tie, kurie jaučiasi visų užmiršti.
Daniūnų kaimas
Daniūnų kaimas / Stop kadras
Temos: 1 Alkoholis

Žurnalistas apsilankė Perekšlių ir Daniūnų kaimuose, esančiuose Panevėžio rajone. Sutikti žmonės neslepia – jaunimas išvažiavęs, darbo aplink nėra, tad kaimų laikas suskaičiuotas.

Perekšlių kaime prie parduotuvės sutiktas vyras pasakoja, kad yra pensininkas, tad verčiasi sunkiai. Sumokėjus už būtiniausias išlaidas – paslaugas, elektrą –

lieka šimtas eurų. Už jį tenka pramisti visą mėnesį. Pramogų ir veiklos kaime nelikę – tiesa, ir anksčiau jos buvo susijusios su taurele.

„Būdavo, anksčiau parke vyrai stalą nusineša, pasėdi, pasišneka, pailsi, alaus mandagiai atsigeria – viskas tvarkoje. Bet policininkai pasakė, kad vieša vieta, negalima gerti ir uždraudė“, – su kartėliu pasakojo pensininkas.

„Bokalais nebėra, uždaryta – bokalai buvo gerai. Buvo du barai, bet abu uždarė. Dabar visi geria, kur papuola. Nei mušamės, nei nieko – išgeriam, pasikalbam. Visas toks kaimo gyvenimas“, – pralinksmėja vyras.

Kur dabar renkasi vietos vyrai? Kaimo parduotuvėje. „Vasarą pasidarome čia tokį „restoranėlį“. Jei nusiperki alaus atsigerti, ar čia jau gėrimas skaitosi? Kad keturiomis vaikšto, tai suprantu. Nusiperki, atsigeri ir viskas. Užsienyje irgi geria – Vokietijoje geria dar daugiau nei čia. Gėrimas čia tik bobų pasakos“, – dalinasi pastebėjimais vyras.

VIDEO: Perekšlių ir Daniūnų kaimų parduotuvės ir jų klientai

Darbas – tik už „minimumą“

Stop kadras/Perekšlių kaimas
Stop kadras/Perekšlių kaimas

Užeiname į parduotuvę. Klausiame pardavėjos, ar alkoholis yra didelė problema. Ši neslepia – populiariausias produktas yra alus. Gal žmonės ir dažniau išgertų, tačiau kai darbo nėra, nėra ir pajamų.

„Dabar gal jau ir nėra nuolatinių klientų, nes žmonės pinigų neturi. Kad turėtų, gal ir ateitų. Kuo mažiau darbo žmonės turi, tuo labiau neturi kuo užsiimti. Užsidirba kažkur pinigų ir išgeria“, – sakė ji. Ir priduria, kad pagrindinė priežastis, dėl ko geriama, yra darbo neturėjimas.

„Ilgai parduotuvėje dirbu, tai jie tikrai mažiau gerdavo – ir būdavo užimtumas žmonėms. Dabar pas mus kaime nėra kur dirbti žmonėms. Dirba kitur. Pravažinėja žmonės pusę atlyginimo, nelieka kitiems dalykams. Dirba už „minimumą“ – kas žmonėms lieka? Nieko“, – skaudžia realybe dalinasi moteris.

Minėtas pensininkas sutinka – veiklos, už kurią galima gauti pinigų, ant vienos rankos pirštų gali suskaičiuoti: „Šluostai, vežioji, pardavinėji“.

Visi išvažiavę

Stop kadras/Perekšlių kaimas
Stop kadras/Perekšlių kaimas

Sulaukęs klausimo apie piktnaudžiavimą alkoholiu kaime, vyras įširsta: „Kas kaimuose geria? Gal koks pensininkas, invalidas, o jaunimas visas užsienyje. Visi išgeriam. O kas čia baisaus?“.

Tuoj pat priduria, kad jaunimo čia yra, tačiau kaime jo nerasi – kas gali, dirba Panevėžyje.

„Alaus pirkėjai yra visi. Ir jaunimas – jaunimas dar brangesnius perka. Jaunimas prisiperka to gėrimo brangiausio, negeria ką mes geriame“, – skirtumus pasakoja pensininkas.

Paklaustas, o ką geria pats, pripažįsta – pigiausią alų. Ir silpnesnį, ir stipresnį – pagal norą.

Dėl sunkios dalios vyras kaltina valdžią: „B... su tokia valstybe ir Vyriausybe. Sprendžia tokius dalykus, kaip šunų ženklinimas – jiems rimtesnių reikalų nėra, jiems daugiau niekas neįdomu. Sugalvojo, kad kaimai alų geria, dar kažką – o ką jie patys geria? Barai gi pas juos irgi yra“.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius