Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 10d. 14:36

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos dalyvauja mokymuose Baltijos jūroje

Pratybos
Lietuvos kariuomenės nuotr. / Pratybos
Šią savaitę Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės štabas ir jo vadovaujami laivai: ,,Jotvingis” N42 ir ,,Sėlis” P15, taip pat Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis, dalyvauja Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force (JEF) koordinuojamuose mokymuose Baltijos jūroje. Kovo pradžioje prasidėjusios pratybos tampa puikiu pavyzdžiu, pabrėžiančiu Lietuvos kariuomenės karių ir sąjungininkų pajėgų bendrą karinį rengimą ir nenutrūkstamą kariuomenės padalinių karinės parengties išlaikymą nepaisant COVID-19 pandemijos sukeltų apribojimų.

„Didžiosios Britanijos vadovaujamos Jungtinės ekspedicinės pajėgos šiuo metu jau demonstruoja puikų pasirengimą vykdyti numatytas užduotis, atgrasyti priešininkus, taip pat prisidėti prie tarptautinio saugumo ir regioninio stabilumo užtikrinimo“, – sakė mokymuose dalyvaujantis Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės vadas kmdr. Tadas Jablonskis.

Didžioji Britanija, reaguodama į vis agresyvėjančius Rusijos veiksmus Ukrainoje, įkūrė Jungtines ekspedicines pajėgas ir pakvietė kitas šalis prisidėti prie projekto. 2015 m. septynių šalių gynybos ministrai pasirašė JEF pajėgų steigimo memorandumą. Šiuo metu JEF jungia jau devynias, daugiausia Baltijos jūros regiono šalis: Daniją, Lietuvą, Estiją, Latviją, Norvegiją, Nyderlandus, Suomiją ir Švediją.

Projekte dalyvaujančios šalys prie JEF veiklos prisideda laisva valia ir pajėgumais pagal operacijos pobūdį. JEF nuolatos išlaiko aukštą parengtį, intensyviai treniruojasi ir dalyvauja pratybose. Prireikus, šie pajėgumai gali būti panaudoti bet kokio tipo NATO, ES ar JT operacijoje. Išskirtinis JEF pajėgumo bruožas – gebėjimas, drauge su tokį norą išreiškusiomis šalimis, nedelsiant reaguoti, esant akivaizdžiam intervencijos atvejui, kuomet reagavimo laikas privalo būti itin trumpas.

JEF turi metinį pratybų ciklą, vyksta reguliarūs štabų ir lauko mokymai, kuriuose dalyvauja ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vienetai. Karinis rengimas taip pat vyksta ir kitose Baltijos šalyse. JEF visiškai vadovaujasi NATO kovinio rengimo, parengties lygių ir vertinimo reikalavimais.

JEF projektas apima ir jūrinę dimensiją, kurios stiprinimas yra svarbus Baltijos jūros regione. Šios pratybos, kartu su tokiomis pratybomis kaip BALTOPS, kuriose JEF vykdo didelio masto amfibinių pajėgų išsilaipinimą, pabrėžia JEF indėlį siekiant stiprinti saugumą ir galimo priešo atgrasymą regione.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min