Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 7d. 19:07 , Atnaujinta: 2019 birželio 7d. 19:38

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga apsisprendė: derėsis dėl koalicijos

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos tarybos posėdis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos tarybos posėdis

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) taryba penktadienį nusprendė, kad derėsis dėl dalyvavimo „valstiečių“, „socialdarbiečių“ ir „Tvarkos ir teisingumo“ valdančiojoje koalicijoje. Į kokius postus ketina taikytis, Lietuvos lenkų partijos atstovai neatskleidžia, kartodami, jog svarbiausia yra programinės nuostatos.

„Priėmėme sprendimą oficialiai pradėti derybas dėl būsimos koalicijos ir paskyrėme derybininkų grupę“, – po penktadienį įvykusio LLRA-KŠS posėdžio žurnalistams paskelbė partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

Derybinei grupei vadovaus šios partijos frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė, į ją paskirti parlamentarai Jaroslavas Narkevičius bei Česlavas Olševskis.

R.Tamašunienė dar kartą pakartojo tai, ką V.Tomaševskis kalbėjo visą šią savaitę – postai nesvarbu, svarbiausia susitarti dėl programinių nuostatų.

Anksčiau įvardinti Lietuvos lenkų partijos pagrindiniai reikalavimai:

Suprasti akimirksniu

  • Vaiko pinigai – mažiausiai 100 eurų kitais metais.
  • Kompensuoti senjorams nuo 75 metų būtiniausius vaistus.
  • Daugiau finansinių ir kitokių galių savivaldai, nes dabar per savivaldą išleidžiama tik apie 14 proc. biudžeto.
  • Didesnis dėmesys vietinės reikšmės keliams, žvyrkeliams ir automobilių aikštelėms.
  • Kova su jaunimo nedarbu – iki 26 metų pradėję dirbti jaunuoliai metus būtų atleidžiami nuo mokesčių.

„Jei koalicijos derybininkai pageidaus, galima smulkiau aptarti“, – apie partijos reikalavimus sakė R.Tamašunienė.

Paklausta, kurie reikalavimai yra kertiniai dėl kurių LLRA-KŠS nebus linkusi nusileisti, partijos atstovė sakė nemananti, kad partija prašo per daug.

„Kitų frakcijų, pavyzdžiui, “Tvarkos ir teisingumo„ meniu išvis toks labai platus pageidavimų. Tai mes labai konkrečiai kas įmanoma realizuoti per pusantrų metų, galvojame kad vis dėl to mums pavyks pasiekti to derybose ir tai įmanoma įgyvendinti iki šios kadencijos pabaigos“, – teigė politikė.

Kitų frakcijų, pavyzdžiui, „Tvarkos ir teisingumo“ meniu išvis toks labai platus.

Ji pridūrė, kad šie siūlymai yra dalis šios Vyriausybės programos.

Apie postus, kurių galėtų norėti LLRA-KŠS, R.Tamašunienė nebuvo linkusi atvirauti.

„Sutarė visi, kad svarbiausia yra programa ir programinės nuostatos ir nuo to taško mes pradedame kalbėti ir jeigu mums pavyksta suderėti tą, ką mums deleguoja ir laukia rezultatų iš mūsų derybinės grupės, tuomet bus kitas etapas“, – tvirtino R.Tamašunienė.

Anot jos, jei pavyks susiderėti, kokių postų reikalauti bus taip pat tariamasi partijos tarybos posėdyje. Seimo narė atkreipė dėmesį, kad derybų rezultatas gali būti visoks.

„Nėra, kad mes iš anksto žinotume, kokio rezultato galime tikėtis“, – tvirtino R.Tamašunienė.

LLRS-KŠS atstovai penktadienį nesileido į kalbas ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, kurį Ramūnas Karbauskis skiria iš posto, klausimu.

„Mes kalbame apie programines nuostatas. Mes deleguoti esame suderinti programines nuostatas ir jų realizavimą, o ne apie postus“, – aiškino J.Narkevičius.

Memorandumą dėl valdančiosios koalicijos kol kas yra pasirašiusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“. Dokumente numatyta, kad premjeru liktų Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas atitektų „socialdarbiečiams“.

Ramūnas Karbauskis anksčiau yra sakęs, kad ne taip svarbu, kad LLRA-KŠS prisijungtų prie valdančiųjų, svarbu, kad palaikytų valdžios sprendimus.

„Ar prisijungs, ar neprisijungs, čia nėra toks esminis klausimas, jeigu jie toliau palaikys valdančiąją daugumą. Kaip jie nutars. Aš manau, mes labai panašūs savo vertybėmis su Lenkų rinkimų akcija, daugeliu atveju dėl to balsuojame kartu, kad taip pat matome daugelį sprendimų“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min