Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 15d. 16:36 , Atnaujinta: 2020 spalio 15d. 17:46

Lietuvos lenkų rinkimų akcija Seimo rinkimų rezultatus prašo pripažinti negaliojančiais

Valdemaras Tomaševskis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis

Valdančiajai koalicijai priklausanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydama negaliojančiais pripažinti Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje.

„Dėl šiurkščių įstatymo pažeidimų LLRA-KŠS padavė skundą VRK, kad rinkimai daugiamandatėje būtų pripažinti negaliojančiais“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį Seime pranešė V.Tomaševskis.

LLRA-KŠS tvirtina, kad Seimo rinkimų įstatymas buvo šiurkščiai pažeistas dėl „Laisvės TV“ kampanijos prieš partijos lyderį Valdemarą Tomaševskį ir partiją.

Partija teigia, kad visuomenininko, laidų vedėjo Andriaus Tapino pradėta kampanija siekta paveikti rinkėjus, todėl ji turėjo būti pažymėta kaip politinė reklama.

„Šiurkštūs pažeidimai yra reklamos nežymėjimas, finansinių šaltinių nenurodymas, ir taip pat yra dar momentai, kada buvo platinami reklaminiai klipai, nepažymėti kaip politinė reklama, tam buvo panaudojama žiniasklaidos priemonė, neužregistruota kaip reklamos skleidėjas“, – sakė V.Tomaševskis.

Partijos atstovas VRK Valdemaras Urbanas pažymėjo, kad „bet kokia informacija, kuria siekiama agituoti už tam tikrą politinės kampanijos subjektą arba prieš politinės kampanijos subjektą, kvalifikuojama kaip politinė reklama“.

„Politinė reklama, kuri nepažymėta, laikoma paslėpta politine reklama. Dėl politinės kampanijos finansavimo įstatymai sako aiškiai, kad kiekviena politinės kampanijos reklama turi būti aiškiai parodyta ir skaidriai įforminta pagal įstatymą, kad matytųsi tos kampanijos finansavimas“, – teigė V.Urbanas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Valdemaras Urbanas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Valdemaras Urbanas

A.Tapinas socialiniame tinkle „Facebook“ prieš Seimo rinkimus paskelbė akciją „Viso gero, Voldemortai“, ragindamas aktyviai dalyvauti rinkimuose, kad mažėtų procentinė LLRA-KŠS balsų dalis, nurodė sąskaitą, į kurią pervedant pinigus buvo galima paremti kampaniją.

Feisbuke buvo paskelbta, kad iš viso surinkta 15 tūkst. eurų, 300 tūkst. vienetų leidinio „Viso gero, Valdemarai?“ spaudos darbai kainavo 5 tūkst. eurų, rinkimų stebėtojų kuro ir transporto išlaidos – 1,2 tūkst. eurų.

A.Tapinas BNS teigė nemanantis, kad kad leidinys gali būti laikomas politine reklama.

„Mes manome, kad mūsų leidinys nėra politinė reklama. Jei kalbame konkrečiai apie leidinį, Lenkų rinkimų akcijai oficialiai buvo pasiūlyta pusę leidinio išdėstyti savo poziciją – gal V. Tomaševskis net nežino šitų dalykų. Tai buvo viešai parašyta jiems, kreiptasi, jie nieko neatsakė“, – sakė A.Tapinas.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Andrius tapinas
Arno Strumilos / 15min nuotr./Andrius tapinas

Jis tvirtina pateikęs visus paaiškinimus VRK.

„Gavome VRK klausimus, į juos atsakysime, aš atsakysiu į tai, ką aš rašiau ir viešinau savo socialiniame tinkle ir VRK, matyt, priims sprendimą vienokį ar kitokį. O kas yra jo kliedesiai apie FNTT, VMI, tai aš tikrai vadinu kliedesiais (...). Esame pateikę finansavimo šaltinius, iš kur mes finansuojame, kiek mums tai kainavo, turime sąskaitas-faktūras. Jei žmogus nežino, kiek kainuoja spausdinti leidinį, tiesiog, gal nereikia demonstruoti savo neišmanymo“, – kalbėjo A.Tapinas.

Jie, mano nuomone, atstovauja kitos valstybės interesus ir aš labai džiaugiuosi, kad jie nepateko į Lietuvos Respublikos parlamentą.

Akciją „Viso gero, Voldemortai“ jis sako paskelbęs dėl įsitikinimo, jog LLRA neatstovauja Lietuvos lenkų interesų ir „gyvena iš to, kad kiršina lietuvius su lenkais“.

„Jie atstovauja tikrai ne Lietuvos interesus, o apie pasisakymus apie Baltarusijos režimą, pagal koloradines vėliavėles, jie, mano nuomone, atstovauja kitos valstybės interesus ir aš labai džiaugiuosi, kad jie nepateko į Lietuvos Respublikos parlamentą“, – tvirtino jis.

VRK gali pripažinti rinkimų rezultatus negaliojančiais, jei nustato, kad šiurkštūs rinkimų įstatymų pažeidimai turėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams.

LLRA-KŠS per Seimo rinkimus surinko 4,82 proc. rinkėjų balsų ir neperkopusi 5 proc. kartelės daugiamandatėje apygardoje į Seimą nepateko. Per pirmąjį turą vienmandatėse apygardose į Seimą išrinkti du LLRA-KŠS kandidatai. Į antrąjį turą pateko dar du šios partijos kandidatai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min