Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 2d. 16:16

Lietuvos muzikų sąjunga kaltina Seimo narį V.Juozapaitį nesusimokėjus už viešnagę Birštone

Vytautas Juozapaitis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Vytautas Juozapaitis

Seimo „valstiečių“ atstovė Agnė Širinskienė pirmadienio rytą paskelbė, kad Lietuvos muzikų sąjunga iš konservatoriaus Vytauto Juozapaičio iki šiol negali išsireikalauti užmokesčio už nakvynę Birštono „Eglės“ sanatorijoje, kur jis buvo apsistojęs su dukra ir žentu. Parlamentaras 15min neneigė už apgyvendinimą nemokėjęs, tačiau pabrėžė, kad į sąjungos renginį buvo kviestas kaip svečias, kurio išlaidas prisiėmė Lietuvos muzikų sąjunga. Situaciją šiuo metu tiria Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Lietuvos muzikų sąjungos vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė 15min teigė, kad V.Juozapaitis už savo apgyvendinimą Birštone nemokėjo penkerius metus.

Jei Seimo nario apgyvendinimo išlaidos, kurios teko Lietuvos muzikų sąjungai, būtų pripažintos V.Juozapaičio gautomis pajamomis, jam galėtų grėsti dideli nemalonumai, nes pagal įstatymus parlamentarai pajamų gali gauti tik už kūrybinę veiklą, bet ne už pamokas, kas yra parlamentarams draudžiama pedagoginė veikla.

A.Širinskienė: ar tai atlygis už meistriškumo pamokas?

Kaip feisbuke rašo A.Širinskienė, Lietuvos muzikų sąjunga buvo priversta sumokėti už Seimo nario konservatoriaus V.Juozapaičio bei jo dukros su sutuoktiniu gyvenimą „Eglės“ sanatorijoje, kur tuo metu, 2018 metais, V.Juozapaitis vedė meistriškumo pamokas Birštono Vasaros menų akademijoje.

Ji paskelbė Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės Audronės Žigaitytės-Nekrošienės pasirašytą raštą Seimo nariui ir jo dukrai, kuriame nurodyta, kad už gyvenimą sanatorijoje parlamentaras skolingas per 377 eurus, duktė su vyru – 1132 eurus už apsistojimą sanatorijoje, taip pat 200 eurų prašoma iš Seimo nario dukters už dalyvavimą renginyje, nes ji esą nesumokėjo dalyvio mokesčio.

A.Širinskienės teigimu, netekusi vilties atgauti pinigus, Lietuvos muzikų sąjunga spalio viduryje kreipėsi į Seimo valdybą ir Etikos ir procedūrų komisiją.

Ji tikino, kad pastaroji komisija, vadovaujama konservatoriaus Antano Matulo, delsia išnagrinėti šį skundą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

„Ar taip, priverčiant Muzikų sąjungą sumokėti už pragyvenimą, nebuvo bandoma gauti atlygį už meistriškumo pamokas, taip dar kartą pažeidžiant Konstitucijoje Seimo nariui nustatytas pareigas?“ – klausė A.Širinskienė.

Parlamentarė paskelbė kreipusis į Etikos ir procedūrų komisiją prašydama skubiau išnagrinėti Lietuvos muzikų sąjungos prašymą.

Komisijos pirmininkas A.Matulas 15min pirmadienį sakė, kad dėl Lietuvos muzikų sąjungos rašte išdėstytų duomenų yra vykdomas tyrimas.

V.Juozapaitis: buvau ten kviestas kaip svečias

Pirmadienį kalbėdamas su 15min V.Juozapaitis nepaneigė, kad už gyvenimą „Eglės“ sanatorijoje nemokėjo.

Jis pasakojo apie savo konfliktą su Lietuvos muzikų sąjungos prezidente dėl to, kad jis paprašė finansinių dokumentų – jam kilo klausimų dėl jos veiklos skaidrumo.

Aš buvau ten kviestas kaip svečias, už kurio apgyvendinimą pati A.Žigaitytė-Nekrošienė prisiėmė visas išlaidas kaip muzikų sąjunga.

Parlamentaras teigė po to sulaukęs reikalavimo susimokėti už gyvenimą sanatorijoje.

„Į ką aš atsakiau visų pirma – emocijas palikime į šalį. Aš buvau ten kviestas kaip svečias, už kurio apgyvendinimą pati A.Žigaitytė-Nekrošienė prisiėmė visas išlaidas kaip muzikų sąjunga. Bet ta sąskaita faktūra ten yra reikalavimas, ko Muzikų sąjunga negali reikalauti pirmiausiai. Nes muzikų sąjunga neteikia apgyvendinimo paslaugų“, – aiškino jis.

Bendrovės nuotr./„Eglės sanatorija“ Birštone
Bendrovės nuotr./„Eglės sanatorija“ Birštone

Seimo narys teigė, kad dokumentas, kuriuo prašoma susimokėti, teisine prasme yra niekinis. „Jeigu žmogus nesusimoka už ką nors, yra kreipiamasi į teismą, – kalbėjo jis. – Kai yra kreipiamasi į A.Širinskienę, tai čia yra aiškus...“

Jis pasakojo, kad Birštone vyko Vasaros menų akademijos renginys, į kurį jį pakvietė Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė. Parlamentaras pabrėžė, kad jis buvo vienas iš trijų svečių.

V.Juozapaitis teigė esantis Lietuvos muzikų sąjungos narys, jai priklauso ir A.Širinskienės minima duktė bei jo žmona.

„Už kūrybinę veiklą Seimo narys turi teisę gauti atlygį. Tai, ką aš dariau ir buvau pakviestas Birštone, buvo ne kas nors kita, o kūrybinė veikla“, – sakė jis.

2017 metų gruodį Etikos ir procedūrų komisija pripažino, kad vesdamas meistriškumo pamokas V.Juozapaitis užsiėmė pedagogine veikla.

„Rekomenduoti Seimo nariui Vytautui Juozapaičiui vengti veiklos, kuri gali būti suprantama kaip pedagoginė“, – rašoma etikos sargų sprendime.

Ji yra mano dukra, aš jos neatsisakau, bet ji nėra mano šeimos narys.

Paklaustas apie dukterį, V.Juozapaitis pareiškė, kad rinkti informaciją apie privačius asmenis yra neteisėta.

Jis sakė, kad tiek su jo dukterimi, tiek su žmona dėl apgyvendinimo sąlygų buvo tartasi tiesiogiai.

„Ji nėra mano šeimos narys, ji yra mano dukra, aš jos neatsisakau, bet ji nėra mano šeimos narys“, – aiškino jis ir pabrėžė, kad tai, ką susitarė duktė su Lietuvos muzikų sąjungos vadove, yra jų susitarimo reikalas.

V.Juozapaitis stebėjosi, kad jo žmonai nebuvo pareikštos tokios pat pretenzijos, nors jiedu gyveno viename kambaryje.

V.Juozapaitis svarstė, kodėl jam sąskaitos nebuvo pateiktos tą pačią dieną ar po mėnesio.

Pervedė paramą sąjungai

Po pokalbio V.Juozapaitis 15min atsiuntė du mokėjimo nurodymus.

Vienas, 60 eurų, liepos 30 dieną buvo skirtas įmonei „Birštono šaltinis“. Registrų centro duomenimis, minėta įmonė priklauso akcinei bendrovei „Eglės sanatorija“.

„Pridėjau ir vieną mokėjimo nurodymą, liudijantį, kad mano intencijos susimokėti už nakvynę Birštone buvo neapsimestinės“, – rašo laiške jis, nors pokalbio metu apie jokius mokėjimus parlamentaras žurnalistei neužsiminė.

Kitas mokėjimo nurodymas rodo, kad V.Juozapaitis į Lietuvos muzikų sąjungos sąskaitą pervedė 500 eurų. Mokėjimo nurodyme rašoma, kad tai – parama sąjungai. Beje, pavedimas padarytas lapkričio 7 dieną, jau po to, kai sąjungos prezidentė kreipėsi į Seimo valdybą ir etikos sargus.

Todėl nei aš, nei mano dukra neturi jokio pagrindo jas apmokėti.

V.Juozapaičio atsiųstuose dokumentuose yra jo spalio mėnesį parašytas atsakymas Lietuvos muzikų sąjungos prezidentei. Jame jis A.Žigaitytei-Nekrošienei aiškina renginyje dalyvavęs jos kvietimu kaip svečias. „Savo garbės žodžiu patvirtinote, jog renginių Birštone laikotarpiu man apgyvendinimu Birštone rūpintis nereikės“, – rašo rašte jis.

„Laikau jūsų reikalavimus (susimokėti – aut.) nepagrįstais dar ir todėl, kad, mano žiniomis, absoliučiai visi svečiai, kurie buvo jūsų kviesti į 2015–2019 metais LMS organizuotus ir vykusius renginius Birštone, būdavo apgyvendinami neatlygintinai“, – rašo V.Juozapaitis.

Jis taip pat teigia, kad sąskaitos faktūros esą neturi jokio pagrindo: „Todėl nei aš, nei mano dukra neturi jokio pagrindo jas apmokėti.“

A.Žigaitytė-Nekrošienė: Seimo narys oriai negirdėdavo užuominų

Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė A.Žigaitytė-Nekrošienė 15min sakė, kad viskas prasidėjo balandžio mėnesį, kai Seimo narys ėmė ieškoti priekabių – nuo to laiko sąjungoje vykdomi įvairiausi patikrinimai, V.Juozapaičio iniciatyva buvo atlikta finansų peržvalga.

Ironiška, bet dėl to, kad buvo peržvelgti sąjungos finansai, V.Juozapaitis ir gavo prašymą susimokėti už viešnagę.

Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr./Audronė Žigaitytė-Nekrošienė
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr./Audronė Žigaitytė-Nekrošienė

„Man auditas pasakė. Aš klausiu, kas tą klaidą gali ištaisyt, sako, tu gali išstatyti sąskaitą. Kadangi jo presingas buvo, kad jo dukra ir žentas visada būtų muzikų sąjungos išlaikomi... Pavyzdžiui, pagal etikos normą, su šeima visada atvažiuodavo Modestas Pitrėnas. Su vyru atvažiavo Lilijan Sukis, mes užsakėme, kad jiems būtų patogu mūsų partnerių gyvenamose erdvėse, bet jie išvažiuodami net man nieko nesakę susimokėdavo. Ir kiekvienąkart užsakydami V.Juozapaičio dukrai ir V.Juozapaičiui patalpas, gyvenimo erdvę, aš tikėdavausi, kad gal šiais metais...“ – kalbėjo ji.

Sąjungos vadovė teigė V.Juozapaičiui kasmet pabrėždavusi, kad Muzikų sąjunga negauna pakankamai lėšų projektui – per menkas finansavimas.

„Bet Seimo narys oriai negirdėdavo“, – teigė ji.

Paklausta, kiek kartų jis nesusimokėjo už gyvenamąją vietą Birštone, ji sakė, jog tai vyko penkerius metus.

„O kadangi audito peržvalga buvo už 2018 metus, dėl to aš už 2018 ir išrašiau – po peržvalgos rezultatų“, – kodėl paprašė susimokėti tik už praėjusiais metais įvykusią viešnagę, sakė ji.

„Jūs žinote, kad Seimo narys negali gauti jokio užmokesčio“, – sakė A.Žigaitytė-Nekrošienė, išgirdusi, jog V.Juozapaitis yra įsitikinęs, kad sąjunga turėjo apmokėti jo, kaip svečio, išlaidas.

Paklausta, ar parlamentaras reikalaudavo mokėti ir už jo dukrą, pašnekovė pridūrė: „Taip, bet tas reikalavimas yra toks nebylus, visi turi viską suprasti. Bet aš įrašo, kad jis reikalavo, jums negaliu pateikti. Lygiai taip pat jis negali parodyti kvietimo, kad aš kviečiau dukrą ar jį patį dalyvauti.“

Ji teigė pastaruoju metu jaučianti didelį spaudimą iš V.Juozapaičio pusės. Ne tik sau, bet visai sąjungos tarybai. A.Žigaitytė-Nekrošienė spėjo, kad Seimo nariui galėjo nepatikti tai, jog prezidentinės kampanijos metu sąjunga patalpas buvo išnuomojusi Arvydui Juozaičiui ir tai, kad į Birštoną šiais metais jis nebuvo kviestas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min