Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 9d. 09:40

Nutraukiama vienuolius papiktinusi alaus reklama (atnaujinta 17.33 val.)

Bokalas
BFL/Sauliaus Žiūros nuotr. / Bokalas

Vienuoliams pareiškus, kad šalyje plačiai rodoma alaus reklama menkina ir iškraipo vienuolių įvaizdį, alaus darykla nutraukė reklaminę akciją, kurioje vaizduojami alų geriantys vienuoliai.

Lietuvos vyrų vienuolijų vyresniųjų ir Lietuvos moterų vienuolijų vyresniųjų konferencijos trečiadienį kreipėsi į naują alaus rūšį pradėjusią gaminti ir reklamos kampaniją pradėjusią bendrovę „Švyturys-Utenos alus“.

„Mes, Lietuvos vyrų vienuolijų vyresniųjų ir Lietuvos moterų vienuolijų vyresniųjų konferencijų atstovai, esame sunerimę, jaučiamės įžeisti ir paniekinti, kai Jūsų vadovaujama bendrovė UAB „Švyturys-Utenos alus“ savo reklamai pasirinko vienuolių pranciškonų įvaizdį, kuris reklamuoja jūsų pardavinėjama alų. Šitaip yra menkinamas ir iškreipiamas vienuolio įvaizdis Lietuvoje“, – teigiama vienuolių pareiškime.

Lietuvos vienuoliai pabrėžia esą už blaivybę, blaivios ir sveikos tautos ugdymą, juoba, kad vyskupas Motiejus Valančius kovojo už tai.

„Nesame už tai, kad visi žmonės taptų abstinentai, tačiau siekis alkoholio pardavimus didinti bet kokia kaina, yra amoralus ir nusikalstamas“, – tvirtinama pareiškime.

Vienuolijų atstovai prašė „nesinaudoti šia vienuolių įvaizdžiu manipuliuojančia reklama“.

Reaguodamas į šį vienuolių kreipimąsi bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas pareiškė, kad bendrovė neketina pažeisti visuotinai priimtų moralinių normų ir pažadėjo nedelsiant nutraukti vienuolius papiktinusią reklamą.

„Priimkite nuoširdų mūsų kompanijos atsiprašymą dėl veiksmų, kurie Jums pasirodė nepriimtini. Tai tikrai nebuvo noras pasinaudoti vienuolių visuomeniniu autoritetu“, – tvirtino R.Viršilas.

Anot jo, reklamoje norėta pabrėžti naujojo alaus istorinę kilmę.

„Aludarystė buvo ir yra neatsiejama vienuolijų dalis jau kelis šimtus metų. Ir šiandien vienuoliai įvairiose šalyse verda puikų alų ir pristato jį savo vardu: Belgijoje, Čekijoje ir Slovakijoje rasime daug alaus rūšių, kurie reklamuojami pasitelkiant su vienuoliais ir vienuolijomis susijusius atvaizdus“, – teigė alaus daryklos vadovas.

Lietuvos alaus darykla pradėjo gaminti naują alų pagal Vokietijos vienuolių receptą. Šiam produktui pristatyti reklamos kampanijoje naudojamas vienuolių įvaizdis.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:11
01:50
09:16

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min