Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 30d. 19:56

Lietuvos žmonės jungiasi prie paramos misijos, kurios tikslas paremti kovotojus Ukrainoje

„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“
„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ nuotr. / „Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“

„Rusija vykdo agresiją prieš Ukrainą. Per tą laiką žuvo ar buvo suluošinta per 13 tūkstančių žmonių. Rusija de facto vykdo Donecko ir Luhansko sričių aneksiją Ukrainos piliečiams išduodama Rusijos Federacijos pasus. Rusija neteisėtai kišasi į Ukrainos vidaus reikalus, grubiai pažeidžia Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Jei nepadėsime ir neparemsime Ukrainos šiandien, rytoj pagalbos reikės mums patiems“, – pabrėžiama spaudai išplatintame „Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ kvietime paremti misiją.

Lietuva remia Ukrainą

Anot pranešimo, Lietuva valstybiniame lygmenyje remia Ukrainos suverenitetą, nepriklausomybę bei teritorinį vientisumą. Oficialiai smerkiama prieš Ukrainą vykdoma Rusijos Federacijos karinė agresija, kuri grubiai pažeidžia tarptautinės teisės normas.

„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ nuotr./Ukrainos kovotojai
„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ nuotr./Ukrainos kovotojai„Istoriškai kai Lietuva, Lenkija ir Ukraina kovojo petys petin – mes buvome nenugalimi. Šiandien Ukraina yra palikta viena kovoti prieš mūsų senąjį priešą. Turime jai visokeriopai padėti, paremti. Mūsų misijos tikslas ir yra tai padaryti“, – kalba teisininkas, misijos dalyvis Robertas Juodka.

A.Ramanauskas-Vanagas toliau puolamas Rusijos žiniasklaidoje

„Vanago kelias“ – 2017 metais startavusi pilietinė iniciatyva, kuria siekiama ugdyti, skatinti ir palaikyti visuomenės patriotizmą, sąmoningumą ir bendruomeniškumą. Organizuojami žygiai, diskusijos ir pagarbos akcijos. Nepaisant daugybės visuotinai pripažintų nuopelnų A.Ramanauskas-Vanagas toliau yra šmeižiamas, puolamas Rusijos oficialių atstovų ir Kremliaus žiniasklaidos.

„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ nuotr./Ukrainiečiai vertina Lietuvos paramą.
„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ nuotr./Ukrainiečiai vertina Lietuvos paramą.

Po paminklo atidengimo A.Ramanauskui-Vanagui gegužės mėnesį JAV, šis puolimas dar labiau paūmėjo. Tai išlieka vienu iš ryškesnių informacinio karo naratyvų, atakuojant Lietuvos partizanų atminimą ir falsifikuojant istorinius faktus. Tas pats daroma ir su Ukrainos partizaniniu judėjimu ir jo lyderiais.

„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ nuotr./J.Ohmanas ir Ukrainos kariai
„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ nuotr./J.Ohmanas ir Ukrainos kariai

„Vykstu į Ukrainos pafrontę perduoti paramą ukrainiečiams. Tai yra svarbu kai vykdoma agresija prieš Ukrainą. Mes žinome savo tėvų, senelių, partizanų istoriją – kaip yra svarbu parama kovoje. Dronai, optika ir kita parama ten gali išgelbėti ne vieną gyvybę“, – pasakojo misijos organizatorius, šaulys Rokas Volungevičius.

Svarbi Lietuvos žmonių parama Ukrainai

Misijos dalyviai Ukrainoje planuoja susitikti su oficialiais Ukrainos valdžios atstovais, išreikšdami tiesiog žmonių, ne vien tik institucinę Lietuvos paramą, Ukrainos karius fronte paremti už Lietuvos žmonių paaukotas lėšas įsigyta įranga, fiksuoti ukrainiečių nuotaikas keliaujant traukiniu iš Kijevo į Mariupolį ir buitį šalia fronto.

„Padėtis Ukrainoje reikalauja mūsų dėmesio. Organizacija „Mėlyna ir geltona“ veikia nuo 2014 metų ir mes turime ką veikti „iki lubų“. Tikrai džiugu, jog ir kitos iniciatyvos nori padėti. Ten, Ukrainoje yra ką veikti visiems, pradedant kariškiams ar vaikams“, – tvirtina Jonas Ohmanas, organizacijos „Mėlyna ir geltona“ vadovas.

„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ nuotr./„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“
„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“ nuotr./„Vanago Kelias. Misija Ukraina-2019“

„Vanago kelio“ paramos projektas „Misija Ukraina-2019“ yra nepriklausomas ir visiškai savanoriškas. Projekto iniciatyvinė grupė išvyksta gegužės 30 d. ir grįžta birželio 4 d. Misijos dalyviai: Rokas Volungevičius, Robertas Juodka, Aurimas Navys, Alkas Paltarokas.

„Vanago Kelias gali tapti įkvėpimu tiems, kurie šiandien rizikuoja gyvybe už savo ir mūsų laisvę. Visos paramos formos yra svarbios, kaip mūsų partizanams buvo gyvybiškai svarbus visuomenės palaikymas kovos už laisvę sovietų okupacijos metu“, – teigia misijos organizatoriai.

VIDEO: Vanago kelias Misija Ukraina 2019 II

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min