-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 03 18 /09:40

Loreta Graužinienė Darbo partijai vadovauti nebesugeba, bet nori likti Seimo pirmininke

Iš Darbo partijos pirmininkės posto atsistatydinusi Loreta Graužinienė sako sieksianti toliau dirbti Seimo pirmininkės poste. Jos nuomone, keisti parlamento lyderį likus pusantrų metų iki rinkimų nėra jokio reikalo. Tuo tarpu Darbo partijai vadovauti L.Graužinienė sako nebenorinti ir atsisakysianti kandidatuoti į partijos pirmininkės postą net jei skyriai jos kandidatūrą kels pakartotinai.
Loreta Graužinienė
Loreta Graužinienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

L.Graužinienė pripažino, kad būti partijos lydere ir Seimo pirmininke vienu metus yra sunku dėl laiko trūkumo. Todėl L.Graužinienė nemano, kad partija, pakeitusi pirmininką, turėtų keisti ir atstovą Seimo pirmininko kėdėje. 

Pakeisti V.Gedvilą buvo klaida

Ar ji pati galėtų likti šiame poste, pasak L.Graužinienės, klausti per anksti, nes dėl to turės spręsti nauja partijos valdžia. Tačiau Seimo pirmininkė neslėpė, kad norėtų toliau likti savo poste.

„Taip, noriu. Tikrai jau yra didžiulis įdirbis. Tai yra tokia pozicija, kurios nereikia dažnai keisti valstybei. Ne dėl to, kad aš esu.

Aš manau, kad buvo padaryta taktinė klaida mūsų keičiant Vydą Gedvilą.

Aš manau, kad mes padarėme taktinę klaidą keičiant Vydą Gedvilą. Jis jau buvo metus dirbęs ir jau buvo toje situacijoje, kai turėjo pripažinimą užsienyje, o tai nėra taip jau lengva“, – teigė L.Graužinienė. 

Šiuo metu Seimo pirmininkė tvirtino ir pati sugebėjusi užsitikrinti kitų valstybių parlamentų pirmininkų pripažinimą, esanti atpažįstama, kaip Lietuvos atstovė.

O vadovauti Darbo partijai dar kartą L.Graužinienė nenori, nes mano, kad į Seimo rinkimus turi vesti naujas vadovas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vydas Gedvilas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vydas Gedvilas
Apie V.Uspaskicho kritiką nutylėjo

L.Graužinienė tvirtino, kad iš partijos pirmininkės pareigų atsistatydinti nutarė ne dėl partijos kolegų kritikos, bet tik dėl Darbo partijai nepavykusių rinkimų.

„Kaip ir kiekvienas atsakingas partijos vadovas, išanalizavusi rinkimų rezultatus konstatavau, kad tai nebuvo patys geriausi rinkimai ir galbūt buvo padaryta kažkur taktinių klaidų organizuojant rinkimus. Turiu prisiimti savo atsakomybę ir tai darydama pasitraukiau iš Darbo partijos pirmininko pareigų. Taip, kaip turi būti“, – sakė trečiadienį iš Kijevo grįžusi L.Graužinienė.

Iš Darbo partijos pirmininkės posto atsistatydinusi politikė pripažino, kad tinkamai vadovauti partijai trukdė ir Seimo pirmininkės darbas, dėl kurio partijos reikalams likdavo per mažai laiko. 

„Dvi svarbias pozicijas yra sudėtinga suderinti ir gerai atlikti darbą dviejose labai svarbiose pozicijose yra, pripažinsiu, nelengva. Tikrai Seimo pirmininkės darbas užima labai daug laiko. Turi sąžiningai jį atlikti, o apimtys yra didelės. Dėl to kiek mažiau laiko liko partijai ir rinkimų metu“, – aiškino ji.

Nenoriu eiti į asmeniškumus,  komentarus, – vengė kalbėti apie V.Uspaskicho kritiką L.Graužinienė.

Apie politologų svarbiausia L.Graužinienės pasitraukimo priežastimi įvardijamą Darbo partijos garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho kritiką politikė kalbėjo nenoriai.

„Aš apsisprendžiau labai rimtai apgalvojusi, padariusi analizę po rinkimų, kad kaip partijos pirmininkė esu atsakinga, ir prisiėmiau tą atsakomybę“, – išsisukinėjo nuo klausimo, kiek jos sprendimą lėmė nuolatiniai V.Uspaskicho priekaištai, L.Graužinienė.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Susijungė Krikščionių ir Darbo partijos
Alvydo Januševičiaus nuotr./Susijungė Krikščionių ir Darbo partijos

Ji pripažino, kad V.Uspaskichas nebuvo pirmas politikas, kuriam ji pranešė savo sprendimą, o kas buvo pirmasis, atsisakė atskleisti.

Klydo V.Gapšys, laimi V.Gapšys?

L.Graužinienė traukiasi iš pirmininkės pareigų, nepaisant to, kad rinkimų kampanijos organizavimu užsiėmė ne ji, o rinkimų štabo vadovas Seimo narys Vytautas Gapšys. 

Būtent jis dabar minimas pagrindiniu kandidatu užimti Darbo partijos pirmininko postą. L.Graužinienė šiam politikui pažėrė pagyrų, nors kartu aptakiai nurodė, kad jis yra ateities, o ne dabarties lyderis.

„Labai vertinu V.Gapšį kaip jauną, perspektyvų politiką, kuris domisi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio politika. Manau, kad tai ateities politikas. Norisi, kad daugiau jaunų žmonių taip giliai gilintųsi į politinius procesus. Jis vertinamas užsienyje, yra tarptautinių organizacijų pirmininkų pavaduotojas. Tai ateities politikas“, – sakė L.Graužinienė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytautas Gapšys
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytautas Gapšys

Paklausta, ar iki šiol nesibaigusi Darbo partijos juodosios buhalterijos byla, kurioje V.Gapšys yra kaltinamasis, netrukdytų jam vadovauti partijai, L.Graužinienė atsisakė tai komentuoti.

Apie A.Zuoką nenori net girdėti

Be to, Seimo pirmininkė kategoriškai paneigė žiniasklaidoje paskleistą hipotezę neva Darbo partija galėtų jungtis su Lietuvos laisvės sąjunga, o bendros partijos vadovu skirti Vilniaus mero rinkimus pralaimėjusį Artūrą Zuoką.

L.Graužinienė sakė, kad kadenciją Vilniaus mero kėdėje baigiantis politikas tikrai ne jos favoritas ir ji balsuotų prieš partijų jungimąsi bei A.Zuoko skyrimą bendros partijos pirmininku.

„Čia kažkas iš fantazijos srities, tikrai nenorėčiau, kad tai realizuotųsi. Manau, kad mūsų partijoje yra vertesnių sprendimų, partijoje yra patyrusių žmonių, daug kompetentingesnių nei Artūras Zuokas ir galinčių daugiau nuveikti. Aš iš karto sakau, kad būsiu prieš, nes nematau ir nesieju mūsų partijos su šia asmenybe“, – sakė ji.

Atsistatydino iš Kijevo

Seimo pirmininkė L.Graužinienė iš Darbo partijos pirmininkės pareigų atsistatydino antradienį. Tuo metu L.Graužinienė viešėjo Kijeve. Pasak jos, tai, kad žinią pranešė iš užsienio, tik sutapimas, visai nerodantis, kad sprendimas buvo labai skubotas.

Per vietos valdžios rinkimus už Darbo partiją Lietuvoje balsavo 10 proc. rinkėjų, ją aplenkė socialdemokratai, konservatoriai ir liberalai.

„Darbiečiai“ gavo 148 tarybos narių mandatus, tačiau neturės nė vieno atstovo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybėse. Partija laimėjo tris merų postus iš 60. Didžiausias smūgis prarastas mero postas partijos įkūrėjo V.Uspaskicho tėvonijoje Kėdainiuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius