Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 11 13

Loreta Graužinienė: klausimas dėl Viktoro Uspaskicho neliečiamybės bus svarstomas

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė neigia, kad palaikydami socialdemokratą Bronių Bradauską „darbiečiai“ siekė užsitikrinti paramą partijos lyderio Viktoro Uspaskicho neliečiamybės klausimu ir patikino, kad neliečiamybės klausimas tikrai bus svarstomas.
Loreta Graužinienė
Loreta Graužinienė / 15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr.

„Iš karto galiu pasakyti, kad niekas nieko nesitarė – absoliučiai buvo normalus veiksmas kaip ir kiekvieną Seimo nutarimą svarstant. Ir tegu Rasa Juknevičienė ar miegodama, ar sapnuodama, ar atsikėlusi ryte eidama į Seimą, jeigu ji taip myli Viktorą Uspaskichą ir negali be jo kitaip dėlioti minčių, tai čia jau jos kaip moters klausimas, bet dėl Viktoro – jis pats yra prašęs ne vieną kartą ir tas klausimas bus svarstomas“, – trečiadienį Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė, paklausta, kaip vertina konservatorės R.Juknevičienės socialiniame tinkle „Facebook“ pateiktus svarstymus dėl galimo susitarimo.

„Seime kalbama, kad valdantieji susitarė nedalyvauti balsavime dėl B.Bradausko atleidimo mainais už nebalsavimą dėl V.Uspaskicho neliečiamybės“, – savo socialinio tinklo paskyroje skelbė politikė.

Seimo opozicijai antradienį nepavyko iš pareigų atstatydinti Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko B.Bradausko, kurį konservatoriai kaltino nepagrįstu pataikavimu Rusijai, kai socialdemokratas neleido tarptautinėje konferencijoje parodyti filmuotų kadrų iš Sausio 13-osios įvykių.

Valdančiosioms partijoms nusprendus nedalyvauti balsavime, nepasitikėjimo iniciatoriams nepavyko surinkti pakankamai balsų pašalinti B.Bradauską iš pareigų.

Už B.Bradausko atstatydinimą balsavo 37 Seimo nariai, už leidimą toliau dirbti komiteto vadovu – vienas, trys biuleteniai buvo sugadinti. Iš viso balsavo 41 parlamentaras.

Seimo vadovė yra gavusi generalinio prokuroro prašymus leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti trijų Seimo narių laisvę – V.Uspaskicho dėl nepagarbos teismui, Remigijaus Ačo dėl privataus kaltinimo šmeižto byloje ir „Drąsos kelio“ partijos frakcijos nario Algirdo Vaclovo Patacko administracinių teisės pažeidimų byloje dėl iš parduotuvės paimtų prekių.

Prašymas dėl V.Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo L.Graužinienės stalčiuje guli jau ilgiau kaip mėnesį. Ji anksčiau yra pareiškusi imuniteto klausimų neteiksianti svarstyti Seimui, nes parlamentas turi svarbesnių klausimų. Opozicija ragino Seimo vadovę klausimų dėl neliečiamybės panaikinimo nevilkinti.

Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo. Seimas turi panaikinti teisinį imunitetą ir tais atvejais, kai teisme sprendžiama byla dėl administracinio pažeidimo, už kurį kaip viršutinė baudos riba numatytas areštas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius