Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 12 19

Loreta Graužinienė toliau saugo Viktoro Uspaskicho neliečiamybę

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma sako, kad Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ne tik Kalėdoms skirtuose atvirukuose, bet ir darbe neatskiria savo, kaip Seimo pirmininkės ir kaip Darbo partijos vadovės, pareigų. „Ji elgiasi ne kaip Seimo, o kaip Darbo partijos pirmininkė“, – ketvirtadienį sakė J.Razma.
Viktoras Uspaskichas ir Loreta Graužinienė
Viktoras Uspaskichas ir Loreta Graužinienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Taip jis reagavo į L.Graužinienės iniciatyvą klausimą dėl Darbo partijos garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho neliečiamybės nukelti pirmadienio posėdžiui.

Pasak jo, L.Graužinienė pirmadieniui šio nutarimo projekto svarstymą panoro nukelti tam, kad paprašius pertraukos jį būtų galima atidėti iki pat pavasario.

„Matyt, yra bandoma nukelti į pirmadienį, tada paprašyti pertraukos iki kito posėdžio, tas kitas posėdis kovo 10 dieną, nes neelinėje sesijoje sakys, kad nebūtinai reikia įtraukti, ir taip laimės tuos kelis mėnesius. Seimo pirmininkė elgiasi, kaip Darbo partijos deleguota atstovė“, – aiškino, ko siekia L.Graužinienė, delsdama Seimui teikti V.Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimą, konservatorius J.Razma.

Savo ruožtu L.Graužinienė aiškino, kad ketvirtadienį V.Uspaskicho neliečiamybės klausimas esą negali būti svarstomas, nes nuo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išvados nėra praėjusios 48 valandos.

„Kadangi yra pagal Statutą reikalavimas išlaikyti atitinkamą valandų skaičių, tai šitą nutarimą buvo sutarta pirmadieniui įdėti, kad būtų išlaikytos procedūros. Dar aš, kaip Seimo pirmininkė, neturiu oficialiai išvados komisijos ir dar nieko negaliu pasakyti“, – kodėl klausimo svarstymas atidėtas, aiškino ji.

Tačiau konservatoriai tikina, kad Statute tokios normos, kuria mosuoja L.Graužinienė, nėra.

„Nežinau iš kur atsirado ta nauja nuostata dėl 48 val., nes šiaip, kai kyla procedūriniai neaiškumai labai greitai paprašoma susirinkti Etikos ir procedūrų komisijos, kad ir per pietus, o po pietų, jau gavus išvadą, yra dirbama. Čia praėjo jau visa para, visi žinome tą išvadą“, – teigė J.Razma.

Svarstant Seimo ketvirtadienio posėdžio darbotvarkę jis pasiūlė V.Uspaskicho neliečiamybės klausimą įtraukti, tačiau dauguma Seimo narių balsavime palaikė L.Graužinienės poziciją.
 
Už tai, kad komisija, kuri nuspręstų, ar reikia naikinti V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę, būtų sudarinėjama dar ketvitadienį, o ne pirmadienį balsavo tik opozicija – 34 Seimo nariai, tuo tarpu valdantieji arba susilaikė, arba balsavo „prieš“.

Po šio balsavimo dėl komisijos sudarymo Seimas turėtų spręsti pirmadienio posėdyje.

Paprastai paskutinis posėdis prieš šventes būna tik formalus – Seimo nariai susirenka sugiedoti Lietuvos himno, todėl dažniausiai didelė dalis parlamentarų jame nedalyvauja.

Primename, kad V.Uspaskicho neliečiamybės naikinimo klausimo Seimui jau mėnesį nepavyksta išspręsti po to, kai konservatoriams prieštaraujant, kad dėl to spendžiančiai komisijai vadovautų „tvarkietis“ Petras Gražulis, ji išvis nebuvo sudaryta.

V.Uspaskichą prokurorai baudžiamojon atsakomybėn nori patraukti dėl nepagarbos teismui. Jis teisėjus yra viešai išvadinęs nusikaltėliais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius