-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2018 01 28

Apdovanojimų scenoje pašiepus R.Karbauskį bendrapartiečiai tapo klounais: „M.A.M.A., ką tu padarei?“

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje „G&G Sindikato“ pasirodymo metu buvo panaudota vizualizacija, kurioje „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tapo „klounu“. Dėl tokios meninės išraiškos užvirė tikra audra – vieni tai palaikė patyčiomis, kiti suprato kaip karikatūrą. Netylėti nusprendė ir R.Karbauskio bendrapartiečiai.
Aušra Papirtienė ir Robertas Šarknickas savo feisbuko profiliuose publikavo nuotraukas, kur patys yra virtę „klounais“.
Aušra Papirtienė ir Robertas Šarknickas savo feisbuko profiliuose publikavo nuotraukas, kur patys yra virtę „klounais“. / „Facebook“ nuotr.

Suprato kaip patyčias

Priminsime, kad R.Karbauskis žinutėje plačiau pakomentavo savo poziciją. Feisbuke jis rašė:

„Pasirinktas kelias man įkąsti jokio poveikio man nepadarys, bet to paties negaliu pasakyti apie vaikus ir paauglius. Jiems tai matant televizijos ekranuose ima atrodyti, jog patyčios yra normalu. Jie mato, kaip rimti dėdės ant didelės scenos patyčių pagalba demonstruoja savo „kietumą“. Liūdna, jog Lietuvoje vis dažniau suaugusieji nesupranta, kaip jų elgesys veikia vaikus ir jaunimą.

Dar liūdniau, kai to nesupranta tie, kurie lipa ant scenos ir pretenduoja tapti sėkmės pavyzdžiais jaunimui.

Kai Lietuvos žiniasklaida mirga antraštėmis – „Lietuva išlieka pirmaujanti pagal patyčių paplitimą tarp paauglių“, „Kraupi statistika: patyčias Lietuvoje patiria kas antras vaikas“ ir .t.t., o nevyriausybinės organizacijos deda visas išgales tai pakeisti – man nei kiek nepanašu, kad socialiai atsakingais save prisistatantys žinomi asmenys ir paauglių „dievukai“, kurie dažnai tampa tokių programų ambasadoriais, bandytų patyčių situaciją keisti veiksmais realiame gyvenime.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„G&G Sindikatas“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„G&G Sindikatas“

„Tai – karikatūra“

Tuo metu „G&G Sindikatas“ laikėsi visai kitokios nuomonės – esą reikia skirti karikatūrą nuo patyčių.

„Mes pasinaudojome laisvosios šalies demokratine teise į laisvą žodį, norėjome atkreipti dėmesį į politinį cirką, kuris vyksta, o jis – neretai yra piktas ir neteisingas.

Ponas Karbauskis turėtų atskirti, kad šiame savo įraše vėl meluoja – tai nėra patyčios, tai yra karikatūra. Jo įvardijimas, kad tai yra patyčios – vėl priveda prie žmonių skaldymo“, – 15min kalbėjo „G&G Sindikatas“.

Asmeninė iniciatyva

Šeštadienio vakarą R.Karbauskio bendrapartiečiai reagavo į minėtą vizualizaciją. Tardami „patyčioms – ne“ Aušra Papirtienė ir Robertas Šarknickas savo feisbuko profiliuose publikavo nuotraukas, kur patys yra virtę „klounais“.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstove spaudai Seime dirbanti Virginija Vervečkaitė 15min tikino, kad tai yra atskirų asmenų „asmeninė iniciatyva, niekieno neorganizuota“.

A.Papirtienė: „Viešas negatyvas ir psichologinis purvas tampa vaikams ir jaunimui sektinu pavyzdžiu“

„Sureagavau, pirmiausiai, emociškai, širdimi. Galima buvo ir nereaguoti, nes „ir tai praeis“, nukeliaus į vakarykščių naujienų archyvą. Galime diskutuoti, ar tai patyčios, ar sarkazmas, ar dar koks nors kieno nors protingai parinktas terminas. Ne tai – esmė. Esmė – žinomų žmonių, dalies jaunimo autoritetų paskleista žinia: „Jaunime, iš teisėtai išrinktos valdžios yra labai šaunu šaipytis viešai „bjaurojant“ jos veidą! Tai yra demokratija, žodžio laisvė, vos ne aukščiausias išraiškos laisvės Lietuvoje pasiekimas!“, – savo nuomonę dėstė „valstietė“ Aušra Papirtienė.

O po to, pasak jos, esą kuriame įvairias patyčių prevencijos programas. „Kažkada išdykę mokiniai pripaišydavo vadovėlių iliustracijose žymių žmonių veidams ūsus, barzdas, akinius, ragus ir pan., tačiau, jausdami, kad elgiasi blogai, tai darydavo pasislėpę. Dabar siunčiama žinia: „Bjaurokime veidus viešai, nes tai leidžia mums mūsų protėvių krauju iškovota laisvė. Ir tai yra cool (liet. – kieta)“, – tęsė ji.

Ir visas šitas viešas negatyvas ir psichologinis purvas tampa vaikams ir jaunimui sektinu pavyzdžiu. Todėl negaliu likti abejinga. Man ne tas pats, – tvirtino A.Papirtienė.

A.Papirtienė teigė, kad solidarizuojasi ne konkrečiai su R.Karbauskiu, o su žmonėmis, kuriems nusibodo naujai atėjusi neva mada – „viešai dergti kitus, tyčiotis, „trolinti“, daryti psichologinį spaudimą“. Iš čia, anot jos, gimsta patyčios ir skaudžiausios jų pasekmės. „Ir visas šitas viešas negatyvas ir psichologinis purvas tampa vaikams ir jaunimui sektinu pavyzdžiu. Todėl negaliu likti abejinga. Man ne tas pats“, – tvirtino A.Papirtienė.

Dėl M.A.M.A. apdovanojimų jos nuomonė esą sutampa su Karolio Vyšniausko straipsnyje išdėstytomis mintimis – esą tai nieko verti apdovanojimai.

„O jei mūsų Tėvynei iškils karo grėsmė, ar jaunimas eis ginti Lietuvos, jei pakvies teisėtai ir demokratiškai išrinktos valdžios atstovai, kurie „vardan demokratijos ir žodžio laisvės“ žvelgia į tą patį jaunimą subjaurotais klounų veidais?“, – retoriškai klausė ji.

„M.A.M.A., ką tu padarei?“

Susisiekus su Robertu Šarknicku, šis 15min teigė, kad M.A.M.A. apdovanojimai šį kartą pasielgė ne kaip mama. „Per 3 minutes su pateikta vizualizacija išbraukė 15 -20 metų nevyriausybinių organizacijų, edukacinių vykdytų programų #PatyčiomsNe svarbą mūsų Lietuvos vaikams, jaunimui. Dėl to labai apgailestauju, skaudu. Pats kaip buvęs mokytojas kalbėdavau, statydavom su mokiniais trumpo metražo filmus apie patyčias, kad patyčios atneša ir nelaimes. Kiek jautrių paauglių nusižudė vien dėl patyčių. M.A.M.A., ką tu padarei???“, – emocijų neslėpė R.Šarknickas.

Jis teigė, kad galima nemėgti žmogaus, jo veiksmų, darbų, tačiau tyčiotis yra vienas iš silpniausių požymių, kad nebemokama protingai kritikuoti.

„Mano personažas yra tylus protestas, nenoriu jokiais purvais ir dabar pilti, tegu būna pamoka. Kas dabar sustabdys socialiniuose tinkluose tas klaidas, kurios bujoja po koncerto? Turbūt tik laikas ir tie patys, kurie lipo ant scenos. Bandoma sakyti, kad tai meno sprendimas, manau, kad ne tokia patyčių kaina reikia dangstytis. Tegu mūsų atvaizduoti klounai sugriauna pykčius ir patyčias. Patyčioms – ne!“, – apibendrino jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius