Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 1d. 10:41 , Atnaujinta: 2019 vasario 1d. 11:04

M.Puidokas pratrūko: išpeikė R.Karbauskio autokratines tendencijas ir pakvietė „valstiečius“ burtis į atskirą grupę

Mindaugas Puidokas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Mindaugas Puidokas

Spaudos konferencijoje „valstietis“ Mindaugas Puidokas negailėjo griežtų žodžių savo atstovaujamai Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungai (LVŽS), premjerui Sauliui Skverneliui ir net partijos lyderiui Ramūnui Karbauskiui. Jis teigė, kad partiją žlugdo autokratinės tendencijos.

„Valstiečių“ Seimo narys Mindaugas Puidokas penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad „atėjome vykdyti LVŽS vertybinę programą, o ne aiškintis asmenines ambicijas“.

M.Puidokas tikino, kad viltis sujungė skirtingus žmones po LVŽS vėliava. „Deja, bet visa tai pradėjo trupėti, susidūrus su autokratinėmis tendencijomis“, – teigė jis.

„LVŽS štabe pradėjau dirbti dar prieš porą metų, buvau artimas Ramūno Karbauskio patarėjas“, – pasakojo M.Puidokas.

Jis sakė, kad R.Karbauskis prieš rinkimus tikėjosi tik 10–15 mandatų, tačiau jis planavo didesnę pergalę, kuri ir įvyko.

„Mums pavyko ir valstiečiai pasiekė istorinę pergalę“, – gyrėsi M.Puidokas.

Jo teigimu, didžiausias iššūkis partijai ir jos programai yra „vertybinės prarajos“.

„Premjeras Skvernelis pagal pažiūras yra neoliberalas, o pagal veikimą – autokratas“, – premjerą sukritikavo Seimo narys.

„Be neoliberalų LVŽS yra ir radikalių kairiųjų, yra ir jokios ideologijos nepalaikančių specialistų“, – sakė jis.

Prognozuoja, kad pralaimės rinkimus

M.Puidoko manymu, „valstiečiai“ subūrė neoliberalią ir neokonservatyvią vyriausybę, kuri negali įgyvendinti LVŽS politinių tikslų.

„Orientacija į stambiojo verslo interesus lėmė kylančias dujų ir elektros kainas“, – liberalias Vyriausybės pažiūras argumentavo jis.

„LVŽS tapo per daug priklausoma nuo vieno žmogaus valios. Dėl to daug gerų žmonių nesiima iniciatyvos, laukdami lyderio sprendimo“, – sakė M.Puidokas, pabrėždamas, kad daugelis reformų buvo atliktos skubotai, jų neaptarus.

„Bijau, kad artėjame prie situacijos, kai svarbius ir reikšmingus darbus daranti LVŽS gali pralaimėti rinkimus“, – įspėjo Seimo narys.

„Matydamas šiuos procesus supratau, kad tylėti nebegalima“, – konstatavo M.Puidokas.

„Matau Skvernelio ir Karbauskio galios demonstravimą, valios primetimą, norą išlaikyti valdžią bet kokia kaina“, – rėžė „valstietis“.

M.Puidokas kalbos pabaigoje viešai kreipėsi į R.Karbauskį, ragindamas atsibusti ir vykdyti partijos politinę programą.

Pakvietė burtis į vidinę grupę frakcijoje

Jis pakvietė savo bendražygius jungtis į „vidinę grupę frakcijoje“, kuri palaikytų kokybiškas diskusijas ir įgyvendintų programą.

„Aš lieku frakcijoje ir kviečių partijos kolegas kartu diskutuoti, kad esminės nuostatos būtų įgyvendinamos Vyriausybėje“, – ragino M.Puidokas.

Seimo narys teigė, kad nenori padėti opozicijai, todėl nesiekia partijos skilimo, tačiau nori įgyvendinamų priešrinkiminių uždavinių.

Sulaukė R.Karbauskio kritikos dėl palyginimo su Leninu

M.Puidokas sulaukė partijos lyderio kritikos po LVŽS suvažiavimo, kuriame palygino R.Karbauskį su Leninu.

„Žmogus iš tikrųjų nori dėmesio, nori būti matomas ir jis renkasi tokius pasisakymus. Pavadink mane Leninu ir būsi girdimas“, – apibūdino M.Puidoko veiksmus R.Karbauskis.

Pasak jo, šis Seimo narys prie dėmesio priprato įsitraukęs į vaiko teisių klausimus.

R.Karbauskis tikino, kad dėl dviejų iš šeimos Kaune atimtų vaikų organizuodamas piketą M.Puidokas elgėsi gerai – atstovavo savo rinkėjams.

Tačiau, kai Seimo narys ėmė domėtis devynmetės mergaitės įvaikinimo istorija, anot R.Karbauskio, lazda buvo perlenkta.

„Jam taip patiko dėmesys, kurį rodė žiniasklaida, kad jis po šito nebegalėjo sustoti“, – dėstė LVŽS pirmininkas.

„Tada į tą procesą įsijungiau aš pats. Pasakiau žmonėms, kad jeigu tikslas nėra lipti ant bačkos, reklamuotis, o pataisyti įstatymą taip, kad jis atitiktų visuomenės interesus, tai tokiu atveju pataisom ir pateikiam Seimui. Tas ir yra padaryta“, – pasakojo R.Karbauskis.

Tačiau, pasak jo, M.Puidokui to buvo negana.

„Seimo narys pasidarė ne toks įtakingas, ne toks įdomus ir svarbus. Jis tada puolė į kitą istoriją – mergaitės, kurią norėjo įvaikinti iš Naujosios Zelandijos žmonės. Šioje situacijoje Seimo nario elgesys buvo visiškai netoleruotinas, nes jis realiai kišosi į procesą, kuriame Seimo nariai negali dalyvauti. Jis kišosi į procesą, kuris lėmė mergaitės likimą“, – dėstė R.Karbauskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min