Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 15d. 16:04

M.Puidokas pristatė komandą ir prezidentinę programą: tikėtųsi V.Radžvilo, R.Lazutkos patarimų

Mindaugas Puidokas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Mindaugas Puidokas

Pirmadienį Lietuvos nacionaliniame muziejuje Seimo narys, į prezidentus besitaikantis Mindaugas Puidokas pristatė rinkimų programą su šūkiu „Stipri šeima – stipri valstybė“ bei komandą. Jis pasiūlė įsteigti prezidento tarėjų tarybą, kurią esą galėtų sudaryti tiek jo komandos nariai, tiek, pavyzdžiui, ekonomistas Romas Lazutka ar Europos Parlamento rinkimuose su komitetu dalyvaujantis Vytautas Radžvilas.

Kandidato į prezidentus M.Puidoko komandą sudaro:

  • Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Jonas E.Kvedaravičius;
  • advokatas Jonas Ivoška;
  • visuomenininkė, Aleksandro Stulginskio universiteto docentė Nijolė Čiučiulkienė;
  • profesorius, socialinių mokslų daktaras Alvydas Raipa;
  • pilietinės asociacijos „Gyvas miškas“ atstovė Austėja Juozapaitytė;
  • habilituotas socialinių mokslų daktaras, profesorius Gediminas Merkys;
  • verslininkė Ieva Jonaitienė;
  • solistė Viktorija Miškūnaitė;
  • mokytoja Jolanta Toločkaitė;
  • kanojininkas, olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas.

Pristatydamas savo rinkimų programą M.Puidokas aiškino, kad moderni Lietuva „turi būti demokratinė valstybė, pagrįsta dialogu ir kompromisu, santarve ir bendro gėrio samprata“.

Siekis į politiką pritraukti intelektualinį potencialą

Jis siūlė įsteigti prezidento patarėjų tarybą, kuri esą „leistų į politiką pritraukti stipriausią mokslo, verslo, akademinės bendruomenės intelektualinį potencialą“.

„Šioje taryboje M.Puidokas matytų savo komandos narius ir kviestų prisijungti įvairių sričių ekspertus“, – rašoma po spaudos konferencijos žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Anot kandidato rinkimuose, „politikos klausimais patarti galėtų vienas stipriausių šios srities specialistų, profesorius politologas, filosofas Vytautas Radžvilas, socialinės vadybos klausimais – socialinių mokslų, habilituotas daktaras, profesorius Jonas E.Kvedaravičius, ekonomikos – profesorius, ekonomistas Romas Lazutka“.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Mindaugas Puidokas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Mindaugas Puidokas

Ar M.Puidokas tarėsi su šiais asmenimis dėl patarinėjimo, pranešime žiniasklaidai neužsimenama.

Anot politiko, Lietuva susiduria su „emigracijos iššūkiais“, skurdu, socialine atskirtimi, senėjančios visuomenės veiksniu.

„Per Lietuvos nepriklausomybės atstatymo tris dešimtmečius taip ir nesugebėjome sukurti pilietinės visuomenės, bendrystės. Šiandien jau kas penktas mūsų tautietis gyvena skurde“, – aiškino M.Puidokas.

Pelningo verslo ir „varganų“ darbuotojų priešprieša

Jo teigimu, „šalies ūkio politikoje ir toliau turi būti dedamos visos pastangos didinti ūkio konkurencingumą, tačiau negalima leisti, kad verslas generuotų didžiulius pelnus varganų darbuotojų atlyginimų sąskaita“.

Anot M.Puidoko, jo rinkimų programoje bus išreikštas teisinių institucijų ir teismų atsakingumo ir skaidrumo siekis.

Lietuvoje turi būti įsteigta nepriklausoma teisinio ombudsmeno institucija.

„Teisingumo politika turi skatinti pasitikėjimą tiek teisine sistema, tiek ir visa valstybe. Valstybės vadovas turi didžiules galias teisėjų korpuso formavimo ir priežiūros srityje. Deja, mūsų šalies žmonės yra nusivylę pagrindiniais valstybės principais – teisingumu. Siekiant skaidrumo teisinėje sistemoje ir visų žmonių teisės į neutralų teisinį arbitražą užtikrinimo – Lietuvoje turi būti įsteigta nepriklausoma teisinio ombudsmeno institucija“, – pranešime cituojamas kandidatas į prezidentus.

M.Puidokas tikino „visokeriopai“ remsiantis ir stiprinsiantis transatlantinę saugumo ir gynybos partnerystę, iššūkius atliepiantį gynybos ir saugumo finansavimą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Europos Sąjunga
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Europos Sąjunga

Jei jis taps prezidentu, kaip aiškino politikas, jo vykdoma „užsienio politika remsis narystės Europos Sąjungoje įsipareigojimais ir teikiamomis galimybėmis, transatlantinės partnerystės stiprinimo principais, gerais kaimyniniais santykiais tiek su artimiausiomis kaimynėmis, tiek ir su regioniniais partneriais, tampria sąveika su užsienyje gyvenančiais tautiečiais ir visais laisvos ir atviros Lietuvos draugais, nepriklausomai nuo jų tautybės ir pilietybės“.

„Geri santykiai su kaimynais turi būti Lietuvos užsienio politikos pamatu. Visuomet vienu reikšmingiausių prioritetų laikiau tiltų tiesimo užsienio politiką. Geri santykiai su kaimynais Lenkija, Latvija, Estija bei su visomis Višegrado grupės šalimis, Austrija, taip pat su Danija, Suomija, Ukraina ir Gruzija yra ypatingos svarbos“, – tikino Seimo narys.

Tapęs prezidentu žada spręsti ekologines problemas

M. Puidokas išdėstė siekį didelį dėmesį skirti nacionalinei kultūrai, švietimui ir mokslui.

„Visuomet sakiau, kad kultūra, švietimas negali būti finansuojami likutiniu principu. Būtina skirti kuo daugiau dėmesio tautinėms bendrijoms, paveldo išsaugojimui. Taip, kaip turi išsaugoti savo žemę ir miškus, turime išsaugoti ir lietuvių kalbą“, – nurodė jis.

„Savo prezidentinėje programoje įsipareigoju didelį dėmesį skirti ekologijai ir aplinkos bei gyvenimo kokybės politikai“, – pridūrė M.Puidokas.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną. Su visais kandidatais ir kita informacija apie rinkimus galite susipažinti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min