Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 lapkričio 28d. 19:21 , Atnaujinta: 2013 lapkričio 28d. 21:27

„Maxima Latvija“ vadovas Gintaras Jasinskas atleistas dėl Latviją įsiutinusios reakcijos į tragediją

„Maxima Latvija“ vadovo Gintaro Jasinsko spaudos konferencija dėl tragiškai pasibaigusios Rygos parduotuvės „Maxima“ griūties.
BFL/Dmitrijs Sulžics nuotr. / „Maxima Latvija“ vadovo Gintaro Jasinsko spaudos konferencija dėl tragiškai pasibaigusios Rygos parduotuvės „Maxima“ griūties.
„Akcininkų sprendimu iš pareigų atleidžiamas „Maxima Latvija“ valdybos pirmininkas Gintaras Jasinskas dėl nederamai pareikštos nuomonės šiuo skaudžiu ir sudėtingu Latvijos tautai metu“, – ketvirtadienio vakarą pranešė „Maxima group“ direktorius Mindaugas Bagdonavičius.

Daugiau informacijos pranešime spaudai pažadėta suteikti artimiausiomis dienomis.

„Mes nesirengiame palikti Latvijos rinkos – išeina tie, kurie jaučiasi kalti. O mes galime žiūrėti žmonėms į akis“, – šie „Maxima Latvija“ vadovo G.Jasinsko žodžiai, ketvirtadienį ištarti spaudos konferencijoje, tragediją dėl griūties šio tinklo parduotuvėje išgyvenančioje Latvijoje sukėlė neregėtą pykčio ir pasipiktinimo bangą. Įgriuvus „Maximos“ parduotuvės stogui žuvo 54 žmonės.

Spaudos konferencijoje dalyvavusiems žiniasklaidos atstovams buvo leista suprasti ir pajusti, kad „Maxima Latvija“ vadovas – suerzintas. Jis ne kartą štai taip atsakė į žurnalistų klausimus: „O į šį klausimą aš neatsakinėsiu. Kitas.“

G.Jasinskas pareiškė, kad jaučia moralinę, o ne politinę ar juridinę atsakomybę dėl tragedijos. Bet ne kaltę.

Spaudos konferencijoje dalyvavusiems žiniasklaidos atstovams buvo leista suprasti ir pajusti, kad „Maxima Latvija“ vadovas – suerzintas.

Į klausimą, ar bendrovė jaučia boikotą, kuriam raginama socialiniuose tinkluose, G.Jasinskas atsakė: „Šiuo metu „Maxima“ į tai nekreipia dėmesio.“

Po „Maxima Latvija“ vadovo G.Jasinsko žodžių, kurie šalyje sukėlė didelį pasipiktinimą, į Latvijos užsienio reikalų ministeriją (URM) Rygoje pasiaiškinti iškviestas Lietuvos ambasadorius Ričardas Degutis.

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius BNS sakė, kad tokie pareiškimai nepriimtini. Pasak jo, tokie „Maxima Latvija“ vadovo pareiškimai kuria neigiamą ne tik šios bendrovės, bet ir visų užsienio investicijų įvaizdį.

„Pagaliau jie nepadeda stiprinti Latvijos ir Lietuvos santykių“, – sakė Latvijos užsienio reikalų ministras. Jo manymu, tokie pareiškimai yra pasipūtėliški ir šokiruojantys. „Tai neleistina. Ponai, atrodo, užmiršo, kad tokie poelgiai kenkia jų pačių bendrovei“, – pareiškė E.Rinkevičius ir pridūrė: „Jeigu nėra ką pasakyti, geriau patylėti“.

Ragina pradėti boikotą

Pasipktinimą reiškia ir kiti Latvijos politikai bei visuomenės veikėjai. Tuo tarpu socialiniuose tinkluose plinta laiškas Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei. Jį pasirašyti kviečiami visi latviai. Laiške raginama pradėti „Maximos“ parduotuvių boikotą, o Lietuvos prezidentės prašoma imtis visų priemonių paveikti „Maximos“ vadovybę, kad ši nustotų neleistinai reaguoti į tragediją ir neskatintų Latvijoje neapykantos lietuviams.

Nepriimtiną „Maxima“ vadovų elgesį su D.Grybauskaite ketino aptarti ir į Lietuvą atvykęs Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis.

Linas Linkevičius atsiprašė

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevčiius atsiprašė dėl G.Jasinsko pareiškimų. 

„Apgailestauju dėl neatsakingų ir nejautrių buvusio „Maxima Latvija“ atstovo žodžių, įskaudinusių žuvusiųjų artimuosius ir visą latvių tautą. Pareiškimas neatspindi Lietuvos žmonių ir valdžios požiūrio į tragediją Rygoje. Lietuva ir jos visuomenė giliai gedi kartu su Latvijos žmonėmis“, – pranešime spaudai cituojamas L.Linkevičius. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:48
02:03
05:50

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min