Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 1d. 08:04

Mažametės istorija kelia šiurpą

Lauko žaidimai
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / Lauko žaidimai

Šešiametė mergaitė socialinei darbuotojai pasiskundė, kad tėvas rakindavo ją prie radiatoriaus geležine grandine. Kaimynai tikina, jog mažametė ne kartą bėgo iš namų, nes juose nebuvo ką valgyti.

Tokios drastiškos auklėjimo priemonės galėjo imtis Alytaus rajono Seimeniškių kaime gyvenantis 53 metų A.V. Miroslavo seniūnijos socialinė darbuotoja Veronika Runtienė teigė buvusi šokiruota, kai jai lankantis A.V. šeimoje mažametė jo dukra O.V. papasakojo, kad tėvas rakina ją geležine grandine prie radiatoriaus. Mergaitė tikino patirianti didelį skausmą, kai tėvas uždeda grandinę ant jos nuogos kojos.

Apie O.V. pasakojimą buvo nedelsiant informuota Alytaus rajono Vaiko teisių apsaugos tarnyba (VTAT) ir policija. A.V. šeima nuolat buvo VTAT akiratyje, nes šios tarnybos darbuotojus pasiekdavo žinios, jog vyras ne itin rūpinasi savo dukra. Tačiau į rizikos šeimų sąrašą ši šeima įtraukta nebuvo.

Mergaitė V.Runtienei negalėjo tiksliai pasakyti, nei kiek kartų, nei kiek laiko tėvas laikydavo ją prirakintą prie radiatoriaus. Anot socialinės darbuotojos, iš mergaitės pasakojimo darytina išvada, kad tokių atvejų būta ne vieno. Mažametė esą tvirtinusi, jog tėvas ją prirakintą laikydavęs nuo ryto iki pietų.

„Į seniūniją užsukęs A.V. pats prisipažino, kad dukrą grandine prirakina prie radiatoriaus. Esą jis tai daro dėl to, kad mergaitė yra neklusni", – LŽ teigė V.Runtienė.

Seimeniškių kaimo gyventojai LŽ tikino, kad mažametė bėgdavo iš tėvo namų, nes juose nebuvo ko valgyti. Mergaitė esą užsukdavo tai pas vieną kaimyną, tai pas kitą, šie jos gailėdavosi ir pamaitindavo.

Mažametės tėvas A.V. niekur nedirba. Anksčiau vyras turėjo nedidelį ūkelį, bet pastaruoju metu jį apleido, nes ėmė vis dažniau išgėrinėti. Kartu su A.V. gyvena ir trisdešimtmetis jo sūnėnas. Dukrą A.V. augina vienas, nes jos motina bastosi nežinia kur. Kaimo žmonių nuomone, šešiametės auklėjimas daugiausia buvęs jos pačios rūpestis, esą du vyrai nejautė nei noro, nei pareigos rūpintis mergaite.

A.V. ilgą laiką nesugebėjo dukros išleisti į ikimokyklinę grupę Alytuje esančiame „Obelėlės" savaitiniame darželyje. Tai vyriškis padarė tik paragintas atsakingų darbuotojų. Tačiau mažametės mokslai truko neilgai, po savaitės ji vėl dienas leido tėvo namuose.

„Mergaitė labai meili, drąsi, gyvybinga, tačiau jai reikia psichologo pagalbos. Mažametė aiškino, kad yra pasiilgusi motiniškos meilės", – pasakojo V.Runtienė.

Šiuo metu mergaitė apgyvendinta Alytaus vaikų globos namuose. Jos tėvas po socialinės darbuotojos apsilankymo buvo išvežtas į policiją, tačiau dėl girtumo jo apklausti nepavyko. Policijos komisariate A.V. ėmė skųstis širdies skausmais. Iškviesta medikė konstatavo, jog vyriškis tikrai turi sveikatos problemų ir jam reikalingas gydymas.

Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo mažamečiui. Už tokį nusikaltimą Baudžiamajame kodekse numatyta 2 metų laisvės atėmimo bausmė.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min