Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažiau lėšų bendrabučiams

Vilnietis gyventojas A.Ramšas stebisi, kad jo namą administruojanti bendrovė teigia nieko nežinanti apie savivaldybės bendrabučiams suteikiamas kompensacijas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilnietis gyventojas A.Ramšas stebisi, kad jo namą administruojanti bendrovė teigia nieko nežinanti apie savivaldybės bendrabučiams suteikiamas kompensacijas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sostinės bendrabučių gyventojai nesulaukia savivaldybės skirtų pinigų avarinėms situacijoms likviduoti. Dėl to už remontus jie dažniausiai moka patys, o šiuos namus administruojančios bendrovės teisinasi nieko negirdėjusios apie savivaldybės skiriamas kompensacijas bendrabučiams.

Sostinės savivaldybė yra numačiusi taisykles, pagal kurias turėtų kompensuoti avarijų ir avarinių būklių likvidavimą bendrabučiuose. Pernai iš tam skirtų pinigų buvo sutvarkyti sostinės 4 bendrabučiai. Šiemet remontui skyrus 5 kartus mažiau lėšų, savivaldybė skaičiuoja, kad geriausiu atveju galės sutvarkyti vos 1 bendrabutį.

Mūsų neatsiklausę, bendrabutį administruojančio „Naujininkų ūkio“ darbininkai rūsyje pakeitė vamzdžius, o po to gyventojams pateikė bendrą sąskaitą, kuri siekia beveik 14 tūkst. Lt. Sakė A.Ramšas.

Bendrabučio Šaltkalvių gatvėje privatizuotame bute gyvenantis Arvydas Ramšas pasakojo, kad namo rūsyje keičiami vamzdynai, tačiau gyventojams net neužsimenama apie jokias savivaldybės kompensacijas.

„Mūsų neatsiklausę, bendrabutį administruojančio „Naujininkų ūkio“ darbininkai rūsyje pakeitė vamzdžius, o po to gyventojams pateikė bendrą sąskaitą, kuri siekia beveik 14 tūkst. Lt“, – sakė A.Ramšas.

Pasak jo, „Naujininkų ūkis“ ketina tęsti remonto darbus, už kuriuos vėl turės mokėti gyventojai. „Žinoma, avarinės būklės vamzdžių nepaliksi, tačiau kodėl nepasinaudojus savivaldybės suteikiamomis lengvatomis, jei yra numatyta tokia galimybė“, – svarstė vilnietis.

Žinoma ne visiems

„Savivaldybė jau kurį laiką vykdo programą, kuria finansuojami bendrabučių avarinės būklės remontas, dažniausiai tvarkomas vamzdynas“, – teigė savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus vedėjas Kęstutis Karosas.

Jo teigimu, pernai remontuoti bendrabučiams buvo skirta apie 1 mln. Lt, o šiemet – 260 tūkst. Lt. Naujininkuose daugiabučius administruojanti bendrovės „Naujininkų ūkis“ atstovai apie galimas savivaldybių kompensacijas bendrabučiams tvirtina nieko nežinantys.

„Niekada neteko girdėti, kad kas nors gyventojams kompensuotų už avarijų remontą. Savivaldybė tiesiog sumoka neprivatizuotų butų sąskaitas už remonto darbus“, – aiškino „Naujininkų ūkio“ inžinierius Vitas Vitkauskas.

Pasak jo, Šaltkalvių gatvės viename bendrabučių pakeista pusė šalto vandens vamzdžių.

„Pakeitėme vamzdžius plonesniais, kad gyventojams pigiau būtų mokėti, ir po to pakabinome darbų sąmatas laiptinėse“, – sakė jis.

V.Vitkausko teigimu, gyventojų pinigines dar patuštins ir kita pusė šalto bei viso karšto vandens vamzdynų keitimas.

„Kitus remonto darbus atliksime po to, kai baigsis šildymo sezonas“, – teigė V.Vitkauskas.

Tačiau, pasak K.Karoso, kompensacijomis už remontą turėtų rūpintis patys gyventojai – kadangi lėšų smarkiai sumažėjo, šiemet būtini remontai už savivaldybės pinigus bus atliekami tik aktyviausiems gyventojams, kiti turės patys mokėti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min