2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 12 01

Meno darbų aukcione Ukrainos kariams surinkta per 100 tūkst. litų

Sužeistiems Ukrainos kariams paremti meno darbų aukcione Vilniuje iš viso surinkta 107,8 tūkst. litų.
Petras Auštrevičius
Petras Auštrevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Už šias lėšas bus perkami protezai galūnių netekusiems ukrainiečių kariškiams, sako aukciono iniciatorius, Europos parlamento narys liberalas Petras Auštrevičius.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems Lietuvos menininkams ir aukcionų dalyviams, prisidėjusiems prie šios svarbios ir kilnios misijos. Stengsimės, kad pagalba pirmiausia pasiektų tuos Ukrainos karius, kuriems jos šiandien reikia labiausiai. Konsultuosimės su Ukrainos gydytojais, nukentėjusiųjų atstovais, kad kariškiai kuo greičiau grįžtų į visavertį gyvenimą“, – teigė europarlamentaras.

Stengsimės, kad pagalba pirmiausia pasiektų tuos Ukrainos karius, kuriems jos šiandien reikia labiausiai. Konsultuosimės su Ukrainos gydytojais, nukentėjusiųjų atstovais, kad kariškiai kuo greičiau grįžtų į visavertį gyvenimą, – teigė europarlamentaras.

Penktadienį Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje įvyko antroji aukciono dalis, per kurią parduota darbų už beveik 64 tūkst. litų.

Iš viso per du meno darbų aukciono etapus parduoti 122 darbai, daugiausia – tapybos, grafikos, taip pat keramikos, skulptūros, juvelyrikos. Brangiausiai parduotas tapytojos Sigitos Maslauskaitės darbas „Vyno gėrėja“ (4 tūkst. litų). Aukciono dalyviai taip pat aktyviai varžėsi dėl tapytojo Vyganto Paukštės darbo „Piknikas (parduotas už 3 tūkst. litų), Ričardo Garbačiausko kūrinio „Karšta vasara“ (3 tūkst. litų).

Pasak vieno aukciono kuratorių, dailininko Raimondo Savickio, visi menininkų pateikti darbai net netilpo į aukcioną.

„Galiu pasakyti, kad aukciono dalyviai tikrai įsigijo vertingus kūrinius. Dabar norisi kuo greičiau sulaukti dienos, kai parama pasieks Ukrainos kariškius“, – teigė R.Savickis.

Aukcione parduoti trys šio tapytojo darbai.

Pirmuoju aukciono etapu spalio 10 dieną parduota per pusšimtis darbų, tuomet surinkta 44 tūkst. litų. Aukciono globėjas – kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min