Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 14:27

Meras: Anykščiuose „SPA Vilnius“ darbuotojai paskiepyti laikantis ministro įsakymo

SPA Vilnius Anykščiuose
Aido Gurskaus nuotr. / SPA Vilnius Anykščiuose

Anykščiuose nuo koronaviruso paskiepyta keliasdešimt „SPA Vilnius“ sveikatinimo centro darbuotojų, nors ši įstaiga šiuo metu nevykdo veiklos dėl karantino apribojimų. Meras Sigutis Obelevičius sako, kad tai padaryta vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, prieš tai paskiepijus kitas numatytas rizikos grupes.

Savivaldybės vadovas sako, kad centrinės valdžios numatytas skiepijimo eiliškumas jam atrodo nelogiškas, tačiau savivalda privalo juo remtis.

„Savivaldybė tiesiog vykdo tai, ką Vyriausybė mums nuleidžia. O nuleistas mums prioritetinis sąrašas, kur eina pirmi medikai, socialinių namų darbuotojai, o tame sąraše yra įrašyti ir „kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai“. Tad jei SPA ar sanatorija turi licenciją vykdyti medicininę veiklą, jie patenka į tą sąrašą. Vakar gauta 600 vakcinų, tad paskiepyta ir dalis tų darbuotojų“, – BNS ketvirtadienį sakė meras.

TS-LKD nuotr./Sigutis Obelevičius
TS-LKD nuotr./Sigutis Obelevičius

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sausio 5-ąją pasirašytame įsakyme pirmiausia numatyta skiepyti medikus, aukščiausios rizikos pacientus, slaugos ir globos įstaigų gyventojus bei darbuotojus, po jų eilėje įtraukti savanoriai ir „kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai“.

Tad jei SPA ar sanatorija turi licenciją vykdyti medicininę veiklą, jie patenka į tą sąrašą. Vakar gauta 600 vakcinų, tad paskiepyta ir dalis tų darbuotojų, – sakė meras.

Bendrovė „Anšilas“, valdanti Anykščių „SPA Vilnius“, turi licenciją sveikatos priežiūrai. Tačiau ši, kaip ir kitos sveikatinimo paslaugas teikiančios įstaigos, dėl karantino suvaržymu šiuo metu neveikia.

Pasak mero, iš viso rajone jau paskiepyta apie tūkstantis asmenų sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigose ir tik nebelikus norinčiųjų skiepytis trečiadienį vakcinos skirtos maždaug pusei „SPA Vilnius“ darbuotojų – ją gavo apie 60 žmonių.

„Mes atėjome iki penktos grupės. Ir jei gausime vakcinas, pradėsime skiepyti aštuoniasdešimtmečius gyventojus. Taip, visi kiti paskiepyti, vakar baigėme. Aišku, mes, savivaldybinikai, kai esame arčiau žmonių, mums atrodo, kad tas prioritetinis sąrašas turėtų būti kitoks. Aš pirmiausia skiepyčiau žmones, kurie dirba su žmonėmis. Dabar logikos mažai, bet mes esame vykdytojai ir vykdome tai, kas parašyta“, – tvirtino meras.

Anot jo, tartis su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dėl galimų prioritetų pakeitimų nebuvo kada, nes apie atkeliaujančias vakcinas sužinoma vos prieš pusę paros.

„Viskas vyksta tokiais tempais, kad nėra net kada įkvėpti oro. Iš vakaro sužinai, kad gauni 600 vakcinų, reikia surinkti 600 žmonių, tada dar kaip juos paskiepyti – senukų negali vežioti, reikia juos vykti skiepyti į vietą. Iš principo – karo padėtis“, – tikino S.Obelevičius.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje pirmąja COVID-19 vakcinos doze jau paskiepyta 31,5 tūkst. asmenų

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min