Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 3d. 10:40

Metai – nauji, eilės – tos pačios

Pasieniečiai neskuba įsileisti terminale šąlančių lengvųjų automobilių prekeivių.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Pasieniečiai neskuba įsileisti terminale šąlančių lengvųjų automobilių prekeivių.

Kybartų pasienio poste bei terminale, laukdami leidimo įvažiuoti į savo šalį, Naujuosius metus sutiko daugiau kaip 150 Rusijos lengvųjų automobilių vairuotojų. Eilės mažėti pradėjo tik penktadienį.

Visi laukiančiųjų leidimo įvažiuoti į gretimą šalį automobiliai yra lengvieji ir tik su laikinaisiais registracijos numeriais. Būtent jų vairuotojams apkarto pastarosios savaitės Lietuvos ir Rusijos pasienyje. Kitų transporto priemonių (lengvųjų automobilių su nuolatiniais registracijos numeriais bei krovininių) eilių Kybartuose nėra jau keletą dienų. Jos išnyko dar prieš Naujuosius.

Pareigūnai neskuba

„Čia atvažiavau dar pernai, kaip tik Naujųjų išvakarėse. Tikėjausi, kad bent švenčių proga mūsų pareigūnai greičiau suksis ir nevers švenčių švęsti svetimoje šalyje. Tačiau viltys žlugo. Išbuvau čia visą parą. Šiandien, tikiuosi, jau pavyks grįžti namo“, – LŽ pasakojo vienas iš lengvųjų automobilių vairuotojų, belūkuriuojančių Kybartuose įkurtame pasienio terminale.

Čia atvažiavau dar pernai, kaip tik Naujųjų išvakarėse. Tikėjausi, kad bent švenčių proga mūsų pareigūnai greičiau suksis ir nevers švenčių švęsti svetimoje šalyje. Tačiau viltys žlugo. Išbuvau čia visą parąJo viltims išsipildyti aplinkybės buvo palankios – nuo sausio 1-osios popietės iki penktadienio ryto, nepaisant ketvirtadienio rytą padidėjusio automobilių srauto, Rusijos pareigūnai į savo šalį jų įleido net apie 100 ir laukiančiųjų sumažėjo iki 150. Vairuotojai teigė, kad tai – vos ne „rekordinė“ sparta. Tradiciškai per parą į savo šalį Rusijos pareigūnai prekeivių gabenamų lengvųjų automobilių įsileisdavo tik po 20–30, todėl vairuotojai būdavo priversti šaltas naktis leisti automobiliuose. Jie džiaugėsi nors tuo, kad terminalo teritorijoje yra kavinė ir tualetas.

„Tikimės, kad per mūsų, stačiatikių, Kalėdas, tikrai būsim namuose“, – penktadienį kalbėjo prekiautojai iš Rusijos, dar suspėję įsigyti naudotų automobilių Lietuvoje Naujųjų išvakarėse.

Sėkminga kelionė

Pasak jų, kelionę į Lietuvą jie laiko sėkminga, nes dabar Lietuvoje šventės, tad ir automobiliais beveik niekas neprekiauja. Paskui švenčių maratonas prasidės Rusijoje, todėl tiems, kurie suspės šiomis dienomis įvežti į Rusiją bei išmuitinti nusipirktus automobilius, bus gerai, nes vėliau to daryti jau neapsimokės. Mat oficialiai paskelbta, kad nuo sausio 12 dienos, kai Rusijoje baigsis stačiatikių Kalėdų laikotarpis, šioje šalyje pradės galioti nauji muito mokesčio tarifai į šalį įvežamiems naudotiems automobiliams. Už naudotą automobilį jį įvežantys verslininkai privalės mokėti nuo 2 iki 9 tūkst. eurų (7- 30 tūkst. litų) muito mokestį. „Tuomet jau neapsimokės važiuoti į Lietuvą pirkti automobilių, nes tokių brangių pas mus niekas neįpirks. Mūsų verslas bus priverstas žlugti“, – kalbėjo automobilių prekeiviai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Prekė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

15:50
00:48
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min