2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Meteorologai: daugiau nei pusė vasaros dienų buvo šiltesnės už atitinkamos dienos vidurkį

Iš 92 šios vasaros dienų 52 buvo šiltesnės už atitinkamos dienos daugiametį vidurkį, pirmadienį pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
Žaliųjų ežerų pakrantės karštą vasaros dieną
Žaliųjų ežerų pakrantės karštą vasaros dieną / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasak meteorologų, 22 šiltos dienos fiksuotos birželį, liepą – septynios, rugpjūtį – 23 dienos.

Taip pat teigiama, jog per vasarą stebėta 17 labai karštų dienų, kai paros vidutinė oro temperatūra siekė dvidešimt ar daugiau laipsnių Celsijaus. Pernai tokių dienų buvo 20.

Tarnybos duomenimis, vidutinė šių metų vasaros oro temperatūra siekė 18,1 laipsnio (daugiametis vidurkis – 17,3 laipsnių Celsijaus).

Savo ruožtu praėjusiais metais ši temperatūra siekė 18,5 laipsnių, 2021-aisiais – 19,2 laipsnių.

Birželio oro temperatūros vidurkis siekė 17,1 laipsnių (pernai 17,3 laipsnių), liepos – 17,6 laipsnių (praėjusiais metais – 17,7 laipsnio), o rugpjūčio – 19,5 laipsnių (pernai 20,4 laipsnių).

Vidutiniškai pačios karščiausios buvo: rugpjūčio 6-oji (23,9 laipsnių) ir rugpjūčio 16 diena (25,6 laipsnių). Meteorologų teigimu, kaitra fiksuota vieną kartą rugpjūčio 15–20 dienomis (pernai buvo trys kaitros).

Tuo metu labai vėsios, kai paros vidutinė oro temperatūra nesiekė 15 laipsnių, buvo aštuonios dienos (pernai – 14 dienų).

„Pačios šalčiausios buvo pirmos penkios birželio dienos. Birželio 4-osios ryte netgi fiksavome šalčio rekordą (-1 laipsnis, Varėna)“, – pastebi meteorologai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min