-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 03 26

Miestą stebės mažiau akių

Biudžetų karpymo karštinės apimta Vilniaus savivaldybė stabdo miestą stebinčių kamerų tinklo plėtrą – papildomai atsisakoma pirkti 11 kamerų. Viešosios tvarkos specialistai tai vertina kaip taupymą žmonių gyvybių ir saugumo sąskaita.
Taupydama naujoji miesto valdžia stabdo vaizdo stebėjimo kamerų plėtrą sostinėje.
Taupydama naujoji miesto valdžia stabdo vaizdo stebėjimo kamerų plėtrą sostinėje. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Savivaldybė

Vilniaus miesto valdžia kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą, prašydama leisti sustabdyti 400 tūkst. Lt kainuojantį stebėjimo kamerų transliavimo sistemos pirkimą. Prašymas motyvuojamas lėšų stygiumi – esą miesto saugumui skirtų lėšų neužteks ne tik saugumo priemonių plėtrai, bet ir vargiai pakaks prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti.

Šiemet buvo planuojamą miestą stebinčių kamerų būrį papildyti 11 naujų elektroninių akių. Jos turėjo išdygti miesto centre – Gedimino prospekto ir A.Goštauto gatvių sankryžoje, Sodų gatvėje, T.Vrublevskio – L.Stuokos-Gucevičiaus gatvių sankryžoje.

„Reikia taupyti visur, kur įmanoma. Galbūt yra tokių kamerų, kurios stovi netikslingose vietose, jas būtų galima perkelti, kai kurias kameras galbūt galima pakeisti muliažais“, – aiškino vicemeras Vidmantas Martikonis.

Konkretūs sprendimai, kiek kamerų mieste gali būti panaikinta ar perskirstyta, turėtų paaiškėti kitą savaitę.

Šiemet buvo planuojamą miestą stebinčių kamerų būrį papildyti 11 naujų elektroninių akių. Jos turėjo išdygti miesto centre – Gedimino prospekto ir A.Goštauto gatvių sankryžoje, Sodų gatvėje, T.Vrublevskio – L.Stuokos-Gucevičiaus gatvių sankryžoje.

„Dėl sprendimo sustabdyti miesto stebėjimo sistemos plėtrą nukentės miesto saugumas“, – tokius savivaldybės žingsnius komentavo miesto stebėjimo sistemą prižiūrinčios įmonės „Fima“ rinkodaros vadovė Jurgita Bukauskaitė.

Pjauna šaką

Šiuo metu miestą stebi maždaug 95 kameros. Per metus jomis užfiksuojama apie 7 tūkst. įvairių pažeidimų. Apie 40 proc. policijos skiriamų sumokėtų baudų ir kitų administracinių nuobaudų keliauja į sostinės biudžetą

„Iš to savivaldybės biudžetas gauna naudą – už užfiksuotus pažeidimus mokamos baudos. Stabdant kamerų programos plėtrą, rizikuojama žmonių saugumu. Čia tikrai negalima taupyti“, – sakė savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotas Rimantas Ramanauskas.

„Stebėjimo kameros yra naudojamos visame pasaulyje ir jų efektyvumas yra patikrintas. Jei miesto valdžia stabdo programų plėtrą, tai yra jų apsisprendimas“, – tikino savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas.

Svarbu ne priemonės

Psichologai tikina, kad žmogaus saugumo jausmas susiformuoja dar vaikystėje ir priklauso nuo daugelio veiksnių. „Žinojimas, kad kažkas stebi situaciją, gal ir gali pridėti saugumo, tačiau kiekvieną, kaip pilietį, labiau turėtų jaudinti rezultatas. Mums neturėtų rūpėti, kaip užtikrinamas saugumas – naudojant kameras ar kitas priemones“, – „15min“ yra sakęs psichologas Gediminas Navaitis. Pasak specialisto, jei tvarkdariai mano, kad „plataus masto“ stebėjimas užtikrina saugumą, reikėtų kliautis jų nuomone.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius