Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 9d. 11:03

Ministrams jau kuriama pirtis

Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius

Premjerui Andriui Kubiliui ir keliems poilsiaujantiems ministrams grįžus iš atostogų, prezidentė Dalia Grybauskaitė žada kviesti juos į prezidentūrą. Neabejojama, kad artimiausiu metu keliems Vyriausybės nariams bus parodytos durys.

Priekaištus kai kuriems ministrams žarsto ne tik opozicija, bet ir patys valdančiosios koalicijos atstovai. Prezidentė D.Grybauskaitė, žadanti į prezidentūrą pasikviesti ministrų kabineto narius, per susitikimą ketina aptarti šių metų Vyriausybės veiklos gaires, planuojamas kai kurių sričių reformas.

Neoficialiai teigiama, kad susitikimo metu valstybės vadovė gali užsiminti, kurioms sritimis turi rimtų pastabų. Esą D.Grybauskaitė labiausiai nusivylusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veikla bei aplinkos ministru Gediminu Kazlausku.

Kalbėdama su žurnalistais prezidentė neatmetė galimybės, kad artimiausiu metu galime sulaukti pokyčių Vyriausybėje. Esą viskas priklausys nuo derybų koalicijos viduje. „Esu pasirengusi diskutuoti su premjeru ir valdančiosios koalicijos partneriais“, – pabrėžė D.Grybauskaitė.

Kalbėdama su žurnalistais prezidentė neatmetė galimybės, kad artimiausiu metu galime sulaukti pokyčių Vyriausybėje. Esą viskas priklausys nuo derybų koalicijos viduje.

Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma LŽ vakar tikino, kad valdantieji nesvarstė ministrų kaitos klausimo. Jam susidaro įspūdis, kad pastaruoju metu šis reikalas eskaluojamas dirbtinai. „Žinoma, prezidentė gali suformuoti savo vertinimus, į kuriuos koalicija turi atsižvelgti“, – tikino jis.

J.Razma pripažįsta, kad kai kurios ministerijos veikia tikrai ne tobulai. Esą aplinkos ministrui G.Kazlauskui tektų atsakomybė už įstrigusį daugiabučių renovavimą. Tačiau jei ministras rastų galimybių, kaip greitai išjudinti šią programą, priekaištai ištirptų. „Todėl tam tikru momentu kilusių priekaištų politiniais sprendimais iš karto paversti nereikėtų“, – įsitikinęs konservatorius.

Seimo opozicijos lyderio Valentino Mazuronio nuomone, permainos Vyriausybėje – būtinos. Tačiau jis apgailestauja, kad ketinama apsiriboti esą tik silpniausiomis ministrų kabineto figūromis. Jo teigimu, keisti derėtų visą Vyriausybę ir dabar jos įgyvendinamą programą. „Nemanau, kad vieno ar kito ministro pakeitimas ką nors iš esmės pakeis. Tai būtų ta pati panelė, tik su nauja suknele“, – įsitikinęs V.Mazuronis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min