TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministras žarstė išminties perlus

Remigijus Vilkaitis – kultūros ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Remigijus Vilkaitis – kultūros ministras
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Ties skurdo riba atsidūrusiems bibliotekininkams kultūros ministras Remigijus Vilkaitis tegalėjo palinkėti, kad šie kantriai neštų savąjį kryžių.

Šiemet sumažinus bibliotekų finansavimą jos buvo priverstos atleisti dalį darbuotojų, trumpinti darbo laiką, atsisakyti telefonų ir anksčiau nutraukti patalpų šildymą. „Už savo pinigus perkame popierių ir spausdintuvų kasetes. Tikėtina, kad greitai turėsime ir knygas bibliotekoms pirkti iš savų atlyginimų“, – per Lietuvos bibliotekininkų draugijos suvažiavimą, vakar vykusį Kėdainiuose, pabrėžė Kauno apskrities viešosios bibliotekos direktorė Asta Naudžiūnienė. Ji kaltino krašto valdžią įteisinus bibliotekininkų skurdinimo politiką.

„Šiomis dienomis dažnai esu klausinėjamas, kada mes, bibliotekininkai, streikuosime. Atsakau, kad praleidome laiką, kai streikais buvo galima ką nors pasiekti. Turime mąstyti ne apie streikus, o apie galimybę išgyventi“, – ragino susirinkusiuosius Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorius, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkas Petras Zurlys.

Jis atgailavo kvietęs kolegas balsuoti už dešiniuosius, kurie esą žadėjo didinti bibliotekininkams atlyginimus, o iš tiesų pasmerkė juos kovoti dėl išlikimo. P.Zurlys teigė, kad nemažai bibliotekų nuo metų pradžios naujoms knygoms pirkti negavo nė cento. Suvažiavimo dalyviai tikino svajojantys apie tokias algas, kokias išsikovojo nuolat streikavę pedagogai. Prie gaunamo šiek tiek didesnio nei minimalaus atlyginimo bibliotekininkai tegali prisidurti savo įstaigose įsidarbinę valytojais.

Ne mažiau juos skaudina neatnaujinami bibliotekų fondai. „Jaunimas nori naujų knygų, o negaudamas jų nusivilia bibliotekomis“, – pabrėžė Pasvalio rajono Vaškų bibliotekininkė Aldona Oniūnienė.

Į suvažiavimą atvykęs kultūros ministras R.Vilkaitis ragino bibliotekininkus „daryti biznį, vogti ar imtis kitokių būdų išgyventi“. „Tačiau jūs pašaukti dirbti savo srityje ir niekur nuo to nedingsite“, – originalų siūlymą apibendrino ministras. Neturėdamas ko pažadėti, R.Vilkaitis tiesiog palinkėjo bibliotekininkams nešti savąjį kryžių. „Norėčiau pagerinti jūsų socialines sąlygas, mitybą, sveikatą, bet galiu tik retsykiais pasakyti: „Į sveikatą!“ Jūsų pastangomis dar ne visi sugyvulėjo“, – taip R.Vilkaitis baigė savo kalbą.
 

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min