Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 10d. 09:16

Mirė ilgametis žurnalo „Mokslas ir gyvenimas“ vyriausiasis redaktorius Juozas Baldauskas

Juozas Baldauskas
Virginijos Valuckienės nuotr. / Juozas Baldauskas

Sausio 9 d. savo namuose staiga mirė žurnalistas, ilgametis „Mokslo ir gyvenimo“ redaktorius Juozas Baldauskas.

J.Baldauskas gimė 1932 m. birželio 27 d. Žiliuose, Papilės valsčiuje. Žinomas Lietuvos žurnalistas daugiau kaip 35 metus buvo populiaraus žurnalo „Mokslas ir gyvenimas“ vyriausiasis redaktorius, aktyvus mokslo ir kultūros populiarintojas sovietų okupacijos laikotarpiu bei Lietuvos nepriklausomybės metais.

Nuo jaunystės J.Baldauskas žengė žurnalisto keliu. 1956–1962 m. dirbo Kuršėnų rajono laikraštyje. 1962–1975 m. – redagavo Plungės rajono laikraštį „Kibirkštis". 1965 m. baigė žurnalistiką Vilniaus universitete, studijavo ir teisę.

Nuo 1975 m. jis buvo vieno populiariausių Lietuvoje žurnalo „Mokslas ir gyvenimas" vyriausiasis redaktorius. Žurnalą jis leido iki 2013 metų, kol dar turėjo sveikatos.  

J.Baldauskas buvo aktyvus ir Lietuvos žurnalistų sąjungoje, į kurią įstojo 1961 metais. Jis buvo LŽS valdybos narys, vadovavo mokslo populiarinimo sekcijai. 1982 metais jam suteiktas Lietuvos nusipelniusio žurnalisto garbės vardas. Pastaraisiais metais buvo aktyvus LŽS Senjorų klubo veikoje. Iš Žemaitijos kilęs žurnalistas aktyviai dalyvavo ir Žemaičių klubo veikloje. 

Su J.Baldausku atsisveikinti bus galima šeštadienį, sausio 11 dieną, Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų gatvėje), 3 salėje, nuo 9 iki 14 val. Velionis bus laidojamas Papilėje, šalia savo tėvų.

Temos: 2 Netektis Mirtis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min