Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 20d. 11:06 , Atnaujinta: 2021 rugsėjo 20d. 11:20

Mirė Lazdynų ligoninės gydytojas urologas

Žvakė
123RF.com nuotr. / Žvakė
Praėjusią savaitę nusižudė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytojas urologas. Tai – ne pirma tokia skaudi netektis šioje ligoninėje. Pasak Lietuvos medikų sąjūdžio valdybos pirmininkės Auristidos Gerliakienės, šią nelaimę galima būtų sieti su keliomis priežastimis – neišspręstomis sisteminėmis problemomis dėl mobingo ligoninėje ir pandemijos metu medikų patiriamu spaudimu, milžiniškais darbo krūviais bei perdegimu.

Apie nelaimę pirmasis pranešė portalas LRT.lt.

„Tai antras atvejis, kai šioje ligoninėje nusižudo medikas“, – pirmadienį sakė Medikų sąjūdžio valdybos pirmininkė A.Gerliakienė.

BNS šaltinių duomenimis, medikas nusižudė penktadienį.

A.Gerliakienės teigimu, gydymo įstaiga apie šį įvykį oficialiai neinformavo dalininkės Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM).

„Kalbėjau su ministerijos atstovais, tai jie nežinojo apie tai“, – kalbėjo Medikų sąjūdžio atstovė.

Ji teigė neturinti tą patvirtinančios informacijos, tačiau įvykį siejo su galimu mobingu ligoninėje.

„Kol kas neturiu tiesioginio patvirtinimo, bet iš to, kaip reaguoja aplinka, (...) man tai yra dūris pirštu į akį“, – sakė organizacijos vadovė.

Per pastaruosius kelerius metus tai yra antrasis RVUL mediko savižudybės atvejis.

2019 metais iš gyvenimo pasitraukus vadinamosios Lazdynų ligoninės gydytojui, medikų bendruomenė pradėjo kalbėti apie patiriamą psichologinį smurtą iš vadovų ar aukštesnes pareigas užimančių gydytojų.

Plačiau apie tai galite skaityti čia.

Ligoninėje tuomet buvo atliktas patikrinimas, nušalintas iš gyvenimo pasitraukusio mediko vadovas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės – Priėmimo skyrius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės – Priėmimo skyrius

Problemos nebuvo sprendžiamos

A.Gerliakienė 15min patvirtino, kad nusiskundimų ir tiesioginio kreipimosi dėl konkretaus mediko situacijos, medikų sąjūdis nesulaukė.

Ji atkreipė dėmesį, kad po 2019 metų, kuomet nusižudė šios ligoninės gydytojas rezidentas, situacija įstaigoje iš esmės nepasikeitė.

„Nuo 2019 metų nebuvo imtasi priemonių konkrečioje ligoninėje. Kiek žinau, po pirmosios savižudybės ministerijoje buvo organizuota konferencija, bet viskas tuo ir pasibaigė, nes esminiai sprendimai nebuvo padaryti.

Tai leido tęstis visai tai veiklai ir toliau – atmosferai likti tokiai, kokia ji buvo“, – apie situaciją ligoninėje kalbėjo A.Gerliakienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilniaus universitetinės ligoninės administracija pristatė metų veiklos ataskaitą
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilniaus universitetinės ligoninės administracija pristatė metų veiklos ataskaitą

Pasak A.Gerliakienės, po nelaimės Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kuomet iš gyvenimo pasitraukė jauna gydytoja, buvo reaguota kitaip – nušalintas ligoninės vadovas, sudaryta komisija nelaimei tirti, visi darbuotojai buvo išklausyti, sudaryta pokyčių programa ir tai lėmė, kad situacija ligoninėje ėmė keistis į gerą.

Anot A.Gerliakienės, medikai pandemijos laikotarpiu patiria dideles perkrovas ir sunkių emocinių išgyvenimų.

„Manau, kad susidėjo viskas: ir darbo krūviai pastaruosius dvejus metus, ir visuomenės požiūris į medikus, nesiskaitymas ir nuvertinimas, darbo aplinka – viskas kaupiasi. Ir kai žmogus yra pervargęs, jis sunkiau atlaiko emocinius krūvius“, – kalbėjo A.Gerliakienė.

Ligoninė mobingą neigia

Pirmadienį po pietų išplatintame RVUL komentare teigiama, kad ligoninės bendruomenė sukrėsta.

„Praėjusį penktadienį gauta skaudi žinia apie mūsų kolegos mirtį labai sukrėtė ir nuliūdino visą kolektyvą – velionis gydytojas ligoninėje dirbo nuo 2005 m., todėl daug kas jį pažinojo kaip linksmą, draugišką, aktyviai bendraujantį žmogų. Būtent toks jis buvo prisimintas ir tądien ligoninės koplyčioje velionio atminimui pagerbti skirtose mišiose“, – rašoma ligoninės komentare.

Akcentuojama, kad gydytojas pastaruoju metu darbe nesirodė – atostogavo.

„Šeimos nariai žinią apie gydytojo mirtį perdavė telefonu – įstaigai buvo pranešta tik apie patį netekties faktą, nedetalizuojant nei priežasties, nei aplinkybių. Apie tai oficialių duomenų neturime iki šiol – žinome tik iš nuogirdų bei žiniasklaidoje viešinamos informacijos. Pastaruoju metu gydytojas atostogavo, o paskutinį kartą ligoninėje dirbo rugpjūčio 2 dienos“, – rašoma RVUL atstovų atsiųstame komentare.

Asmeninio archyvo nuotr. /Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė
Asmeninio archyvo nuotr. /Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė

Užsimenama, kad gydytojas sirgo depresija.

Ligoninės administracija atmeta spėliones dėl galimo mobingo atvejo pasikartojimo.

„Artimiausi kolegos žinojo apie gydytojo ligą ir jį labai palaikė, draugiškai rūpinosi ir teikė pagalbą, skyriaus vadovybė lanksčiai žiūrėjo į jo pageidavimus dėl darbo laiko, atsižvelgdama į visus nedarbingumo epizodus, atostogų prašymus ir kitus darbo organizavimo aspektus, todėl griežtai atmetame bet kokias mobingo insinuacijas.

Netikėta žmogaus mirtis visada yra didžiulė tragedija, paliekanti daug skausmo ir neatsakytų klausimų. Tai itin jautri ir diskretiška tema, kurioje neišvengiamai paliečiami asmens privataus gyvenimo klausimai, o jų viešinti neturime nei juridinės, nei moralinės teisės“, – teigiama RVUL komentare.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min