Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 12d. 19:49 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 12d. 21:26

Mirė žurnalistas Aurelijus Katkevičius

Aurelijus Katkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Aurelijus Katkevičius

Trečiadienio vakarą paskelbta, kad mirė žurnalistas, apžvalgininkas, žurnalo „Verslo klasė“ vyriausiasis redaktorius Aurelijus Katkevičius. Apie liūdną žinią feisbuke pranešė artimieji.

„Šiandien išėjo Raštininkas Aurelijus Katkevičius.

Atsisveikinimas su Aurelijumi vyks Rugpjūčio 14 d. nuo 9 iki 16 val. Olandų g. 22, Vilniaus laidojimo rūmuose, pirmojoje šarvojimo salėje.

Urna išnešama 16 val., laidotuvės vyks Liepynės kapinėse“, – feisbuke paskelbė A.Katkevičiaus artimieji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurelijus Katkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurelijus Katkevičius

„Sunku įsivaizduoti, kad viešojoje erdvėje nebeturėsime tokio kalibro ne tik žurnalisto, bet ir intelektualo, ir net nėra, kas galėtų užpildyti atsiradusią spragą“, – BNS sakė „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas.

„Bet vienas iš pozityvių dalykų – lieka jo darbai, lieka prisiminimai, ir aš manau, kad svarbiausias dalykas yra tai, kad per ilgą žurnalisto karjerą jis užsiaugino ir jaunąją kartą, kuri tęs gilesnio pasaulio matymo darbus“, – kalbėdamas apie kolegos darbus pabrėžė R.Barysas.

Prezidentas Gitanas Nausėda savo užuojautoje sako, kad Lietuva neteko ryškios asmenybės, intelektualo ir šviesuolio.

„Reiškiu pagarbą šios šviesios asmenybės atminimui, palikimui ir kūrybinei veiklai. A.Katkevičius nepailstamai tikėjo tautos sąmoningumo puoselėjimu, buvo aktyvus visuomenininkas ir įžvalgus mąstytojas. Lietuva neteko tikro nuoširdaus intelektualo“, – sako prezidentas.

Premjeras Saulius Skvernelis savo užuojautoje pažymėjo, kad „Lietuvos žiniasklaidos bendruomenė neteko aktyvaus žurnalisto ir filologo, kuris savo profesinę veiklą visada grindė aukštais etikos standartais, skvarbiomis įžvalgomis prisidėjo prie pilietinės visuomenės kūrimo“.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis savo užuojautoje sakė, kad „Lietuvos visuomenė laukdavo ir vertindavo A.Katkevičiaus įžvalgas visais svarbiausiais mūsų šalies klausimais“.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aurelijus Katkevičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Aurelijus Katkevičius

„Jo indėlis į nepriklausomos Lietuvos žurnalistiką ir vakarietiškos ryšių su visuomene kultūros kūrimąsi Lietuvoje išliks jo palikimu mums ir pamokomis ateinančioms kartoms. Reiškiu nuoširdžią užuojautą artimiesiems, kolegoms ir bičiuliams bei linkiu stiprybės“, – teigė parlamento vadovas.

1962 metais Kaišiadoryse gimęs A. Katkevičius baigė Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą, 1990–1992 metais buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio patarėjas, vėliau – žurnalo „Veidas“ vyriausiasis redaktorius.

Kartu su buvusiais kolegomis žurnalistais iš leidinio „Veidas“ buvo įkūręs ryšių su visuomene agentūrą „DDB&Co. ir Katkevičius“, prezidento rinkimų metu kūrė Rolando Pakso įvaizdį.

Pastaraisiais metais dirbo žurnalo „Verslo klasė“ vyriausiuoju redaktoriumi, rengė kūrybinio rašymo mokymus, kūrė tinklalaides.

Apie savo ligą A.Katkevičius kalbėjo interviu Ignui Staškevičiui. šį pokalbį rasite paspaudę čia.

„Buvo labai sunku tada, kai pranešė diagnozę. Va tada ir yra tikroji mirtis. Tu supranti, kaip Bulgakovas rašė, kad žmogus mirtingas ir mirtingas staiga, žaibiškai. Na, po kurio laiko po to, po diagnozės, aš kaip tik ir pradėjau daug viešiau būti, negu būdavau iki šešioliktų metų, man 2016-aisiais diagnozavo ir išpjovė. Jį tai išpjovė, bet jau trečia stadija, o tai reiškia, kad jis išsibėgiojęs tenai šiek tiek į kitus organus, ir dabar jį reikia nuolat tramdyt chemija vienaip ar kitaip. Kai aš girdžiu, kad Skvernelis išsigydė kraujo vėžį, tai sakau, kad onkologija neišsigydoma. Nes ir POLA vadas Šarūnas sako: „Aš jau dvylika metų recesijoj.“ Ta prasme, tu gali jį tramdyt, laikyt narvelyje, bet nuo to niekad nepabėgsi“, – tuomet kalbėjo A.Katkevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min