Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirusių Kauno miesto tarybos narių artimieji galės gauti beveik 4 tūkst. Lt išmokas

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė, kad buvusių miesto politikų mirties atveju jų artimieji galės gauti pinigines išmokas.

Pagal patvirtintą vienkartinių piniginių išmokų skyrimo tvarkos aprašą, mirus buvusiam miesto savivaldybės tarybos nariui ar merui, jo artimieji galės gauti 30 bazinių socialinių išmokų dydžio pašalpą. Šiuo metu tai būtų 3900 litų.

Politikų patvirtintas sprendimas numato, kad šie pinigai būtų skirti iš miesto biudžeto. Kritika, kad numatytos išmokos per didelės, politikams atrodo nepagrįsta. Teisinamasi, kad pinigai politikų artimiesiems bus skiriami nedažnai, tik nelaimės atveju.

„Tarybos reglamentas nustatė dabartinės kadencijos veiklą, bet jame nieko nesakome apie buvusius tarybos narius ir merus. Iki šiol nelaimės atveju mirusio politiko artimieji negaudavo nieko. Dabar vienkartinių piniginių išmokų skyrimas bus reglamentuotas. Šis sprendimas – viena iš galimybių pagelbėti miestui nusipelniusio asmens šeimai ir skirti jai piniginę išmoką. Jau buvo atvejų, kai buvę tarybos nariai, baigę darbinę veiklą, atsidūrė sunkioje finansinėje situacijoje, o miesto savivaldybė jiems niekuo negalėjo padėti“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė.

Kauno miesto savivaldybės duomenimis, per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį, nuo 1990 metų, mirė 24 Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min