Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 2d. 14:21

Miškininkai atsisako tradicinės eglišakių dalinimo akcijos

Vilniuje pradėtos dalinti eglių šakos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vilniuje pradėtos dalinti eglių šakos

Dėl pandemijos bijodami galimų žmonių būriavimosi valstybinių miškų urėdija atsisako tradicine tapusios eglišakių dalinimo akcijos.

Kaip teigė Valstybinių miškų urėdijos atstovė Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė, buvo ilgai diskutuota su miškininkais, savivaldybių atstovais, įsiklausyta į epidemiologų rekomendacijas ir nuspręsta, kad šiemet tokios akcijos nebus.

Šalies urėdijos gražiausioms metų šventėms artėjant į miestų ir miestelių aikštes atveždavo eglių šakų. Skaičiuojama, kad kasmet jų būdavo išdalinama apie 100 tūkst. Taip Kalėdų džiaugsmas ir miško kvapas pasiekdavo visų norinčiųjų namus, pasirūpinta, kad neliktų savavališko medžių kirtimo ar genėjimo.

„Pirmoji tokio sumanymo mintis buvo – atvežti šakas patiems miškininkams, kad žmonės tausotų gamtą. Profesionalūs miškininkai, valantys ir prižiūrintis miškus, pasirūpindavo šakomis. Praėjusiais metais žmonėms buvo dalinami ir kankorėžiai, kad jie galėtų pasipuošti namus“, - teigė S.Trikūnaitė-Rimkienė.

Akciją pamėgo ir senyvo amžiaus žmonės, ir įvairių įstaigų atstovai. Kai kuriuose miestuose šakos būdavo išdalinamos žaibiškai.

Tačiau šiemet nuspręsta atsisakyti sumanymo pasitarus, kad spūsčių gali ir nepavykti išvengti.

Norintieji įsigyti eglę iš netoliese esančio miško gali rasti visą informaciją urėdijos tinklalapyje.

Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis 15min teigė pasitikintis žmonių sąmoningumu ir nemano, kad šie patys eis į mišką nusilaužti šakos ar nusikirsti eglaitės.

„Toks reiškinys, galima sakyti, išnyko. Gal dar buvo prieš dešimt metų, tačiau dabar stebime tik pavienius atvejus. Prie kiekvieno medžio sargo nepastatysi, tačiau labai tikime, kad žmonės pasikeitė. Tai jaučiame ir iš skambučių – jie domisi, kur gali nusipirkti. Duodame girininko numerį, kuris paruošia šakas. Kai vykdomi kirtimai – galima atvykti tiesiai į kirtavietę ir įsigyti medelį už simbolinį mokestį“, - aiškino pašnekovas.

Vien Kretingoje numatytos dvi vietos, kur bus galima įsigyti eglių ar jų šakų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min