Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 26d. 09:39 , Atnaujinta: 2018 liepos 26d. 10:32

V.Titovas proteste apipiltas miltais ir pasitiktas riksmu: „Dink iš Lietuvos, prakeiktas okupante“

Viačeslavas Titovas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mitingas Klaipėdoje: klaipėdiečiai sukilo prieš V.Titovą

„V.Titovas – KGB agentas“, – tokie ir panašūs plakatai iškilo kitapus Klaipėdos savivaldybės, kur ketvirtadienio rytą susirinko daugiau nei pusšimtis mitingo dalyvių. Klaipėdiečiai reikalauja, jog tarybos narys V.Titovas atsakytų už savo žodžius apie partizaną Adolfą Ramanauską-Vanagą, kurį įvardijo žudiku. Miestiečiai teigia, jog šiais žodžiais politikas įžeidė visą Lietuvą. Vienas tarybos narys mitingo metu V.Titovą apipylė miltais.

„Dink iš Lietuvos, Titovai, prakeiktas okupante“, – išvydęs į savivaldybę įeinantį V.Titovą ketvirtadinio rytą šaukė klaipėdietis. V.Titovas atšovė, jog visi žmonės turi teisę išreikšti savo nuomonę ir netrukus įžengė į savivaldybę, kur politikai ketina svarstyti pradėti šiam politikui apkaltos procesą. Politikai siūlė tarybos nariui atsistatydinti pačiam.

„Vertinu labai blogai, jis ne pirmą kartą daro išsišokimus, kiršina tautą. Jis yra kažkieno inspiruojamas“, – mitinge sakė viena klaipėdietė.

„Jam ne vieta ne tik kad savivaldybėje, ne vieta Lietuvoje“, – sakė kita mitingo dalyvė.

Apipiltas miltais

V.Titovas per vykusį mitingą buvo apipiltas miltais kito tarybos nario – Audriaus Vaišvilos.

Tarybos posėdyje A.Vaišvila pasakojo neseniai aplankęs savo mamą, pavažinėjęs po gimtinę. Mama jam papasakojusi ir parodžiusi vietas, kur gulėjo pražudytų partizanų kūnai.

„Jai tai giliai įstrigę į atmintį“, – sakė A.Vaišvila.

Jis tikino, jog poelgis šliūkštelti miltų V.Titovui tebuvusi emocijų išraiška šiam asmeniui.

„Tai protestas, ne prieš tautą, ne rasę, o konkrečiai prieš šį asmenį. Šis asmuo, ką yra pasakęs, ką komiteto posėdy pasakė – įžeidė mane, mano mamą, senelius, kurie buvo išvežti į Sibirą“, – kalbėjo politikas, vardydamas šiurpius skaičius apie žuvusius partizanus, į Sibirą išvežtus žmones.

A.Vaišvila teigė, jog jis šliūkštelėjimo miltų į veidą nelaiko smurtu, tai tiesiog protesto akcija.

Policijos departamento atstovė spaudai Simona Ludavičiūtė BNS sakė, kad mitinge dalyvavo apie šimtas žmonių, protestavusių prieš V.Titovo pasisakymus apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą.

S.Ludavičiūtės teigimu, dar vienas politiką bandęs užpulti vyras buvo pristatytas į policijos komisariatą.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys V.Titovas liepos 18 dieną vykusioje diskusijoje dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo viešai pareiškė, kad Adolfo Ramanausko-Vanago iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkstančiai piliečių ir vaikų, o pats Vanagas asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius.

Dėmesį į V.Titovo pasisakymus viešojoje erdvėje atkreipė apžvalgininkas Andrius Tapinas, jis socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė pats kreipęsis į prokuratūrą.

Klaipėdos apygardos prokuratūra dėl pasisakymų pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl mirusiojo atminimo paniekinimo.

Ikiteisminio tyrimo metu bus įvertinti ir teiginiai apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą, paskelbti liepos 19 d. V.Titovo profilyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Tuomet savivaldybės narys teisinosi informaciją apie neva padarytus partizano vado nusikaltimus aptikęs LTSR Aukščiausiojo teismo byloje.

„Ten Lietuvos aukščiausiojo teismo nuosprendyje parašyta, – sakė jis ir perklaustas, ar tikrai nekelia klausimų dėl byloje pateiktų faktų teisingumo, atsakė. – Aš manau, ten buvo padarytas pakankamas tyrimas. Manau, kad taip turi būti. Jei taip klausime, tada visus teismo sprendimus galima taip vertinti.“

Anot jo, anksčiau apie A.Ramanauską-Vanagą jis žinojo nedaug, pradėjo domėtis, tik kai Taryboje pradėtas svarstyti klausimas dėl jo įamžinimo.

Tačiau LTSR Aukščiausiojo teismo byloje pateikti duomenys yra niekaip nepatvirtinti – istorikų teigimu, tiesiog laužti iš piršto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min