Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokomajame pulke prisiekė 49 Būtinųjų karinių mokymų dalyviai

Mokomajame pulke prisiekė 49 Būtinųjų karinių mokymų dalyviai.
Ginto Jonaičio nuotr. / Mokomajame pulke prisiekė 49 Būtinųjų karinių mokymų dalyviai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį švenčiant Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.) Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio dalyvių ir savo artimųjų akivaizdoje prisiekė 49 Būtinųjų karinių mokymų kursantai.

Kaip teigiama KAM pranešime, priesaika savo šaliai – svarbus ir jaudinantis įvykis kario kelią pasirinkusiam žmogui. Prisiekdamas karys pasižada ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus ir negailėdamas jėgų ar net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Sveikindamas prisiekusius karius Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio pirmininkas dimisijos pulkininkas Jonas Čeponis linkėjo jiems išlikti ištikimiems Lietuvos Respublikai ir savo priesaikai, neišduoti ir nepasiduoti svetimoms įtakoms, semtis stiprybės iš partizanų dvasios ir tarnauti Lietuvos labui.

Taip pat ceremonijos metu Mokomojo pulko vadas pulkininkas leitenantas Renatas Chrimlis ir dim. plk. J. Čeponis Patrulio kursą Mokomajame pulke baigusiems 16 karių iš įvairių Lietuvos kariuomenės dalinių įteikė kurso baigimo pažymėjimus ir antsiuvus „Patrulis“. Patrulio kurso metu yra rengiami žvalgai, kariai mokomi veikti mažais padaliniais priešo užimtoje vietovėje.

Būtinieji kariniai mokymai Lietuvos kariuomenėje pradėti rengti praėjusių metų rudenį. Į šiuos mokymus vadovaujantis savanoriškumo principu kviečiami jaunuoliai (vyrai), neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos ir norintys ją atlikti, taip pat tie, kurie nėra atlikę privalomosios pradinės karo tarnybos, tačiau nori kandidatuoti į profesinę karo tarnybą. Mokymai trunka trylika savaičių. Visiems juos baigusiems įskaitomas privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimas, geriausiesiems – siūloma keturiems metams pasirašyti profesinės karo tarnybos sutartį.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min