TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokyklose vaikai taps vadovų prievaizdais?

Mokykla
Photos.com nuotr. / Mokykla
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro neformaliojo švietimo skyriaus vadovė Vilma Smaliukienė pristatė socialinę – edukacinę programą „Darni mokykla“, kuri bus vykdoma visus metus. Tikimasi, kad į projektą įsijungs apie 60 mokymosi įstaigų.

„Tai programa, skirta mokykloms, susideda ji iš penkių dalių ir truks visus metus. Tai pirmasis žingsnis, į kurį mes labai mielai kviečiame įsijungti mokyklas, tai ekologinio pėdsako tyrimas. Kviečiame visas Lietuvos ugdymo įstaigas: ne tik mokyklas, bet ir darželius, neformaliojo ugdymo švietimo įstaigas – pasižiūrėti ir pasimatuoti, koks jų gyvenimo stilius ir  kokią jie įtaką savo veikla daro aplinkai”, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė V. Smaliukienė.

Kviečiame visas Lietuvos ugdymo įstaigas: ne tik mokyklas, bet ir darželius, neformaliojo ugdymo švietimo įstaigas – pasižiūrėti ir pasimatuoti, koks jų gyvenimo stilius ir  kokią jie įtaką savo veikla daro aplinkai, – sakė V. Smaliukienė.

Gyvenimo pėdsako tyrimas

Moteris tikino, kad ši programa bus puiki priemonė pajausti kokią įtaką aplinkai daro mokymosi įstaigos. Taip pat, pašnekovės tikinimu, dalyvavimas gali tapti puikiu įrankiu, kuris padės derėtis su savivaldybe dėl darnių procesų mokyklos aplinkoje

Gyvenimo pėdsako tyrimas – tai visų gyvenimo sričių mokymosi įstaigoje vertinimas. Šiame ekologiniame pėdsake mokyklos turėtų įsivertinti, kokią jie šilumą naudoja, kaip jie važiuoja į mokyklą, kaip naudoja ir tausoja vandenį, kiek rūšiuoja šiukšles, kiek sugadina popieriaus.

Iššūkis vaikams

Pašnekovė pasakojo, kad šį ekologinio pėdsako modelį specialiai mokymosi įstaigoms parengė austrai, o lietuviai jį pritaikė savo mokymosi įstaigoms. Programos veikloje galės dalyvauti ne tik švietimo įstaigų darbuotojai, bet ir mokiniai bei jų tėvai. Mokiniams mokyklose bus skiriamos papildomos užduotys.

„Vaikams yra didelis iššūkis nueiti pas direktorę, valgyklos vedėją, ūkvedį ar valytoją ir paprašyti užpildyti blankus su reikiamais duomenimis. Tai tarsi taps socialinių kompetencijų pratybos“, – tikino pašnekovė.

Agituodama V. Smaliukienė pabrėžė, kad prisijungus prie šios socialinės – edukacinės  programos, bus puikus šansas švietimo įstaigai pabandyti pakeisti savo gyvenimo stilių, būdą, tapti socialiai atsakinga įstaiga.Tą padės padaryti prie socialinės akcijos prisijungę partneriai.

Visą laidos įrašą rasite čia. 

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vaikas
Parašykite atsiliepimą apie 15min